Skocz do zawartości
Forum

Czy AMH może wzrosnąć lub być źle oznaczone?


Rekomendowane odpowiedzi

W 2015 roku robiłam badanie poziomu AMH i uzyskałam wynik 0,88 ng/ml. Pod koniec 2016 roku przystąpiliśmy z mężem do in vitro. Niestety mimo uzyskania 7 komórek, zapłodniła i prawidłowo rozwijała się jedna, ale nie udało nam się uzyskać ciąży (moje niskie AMH + wysoka fragmentacja DNA męża). Po nieudanym zabiegu lekarz polecił mi zregenerować się przez dwa miesiące suplementami (wit D, E, koenzym q10, DHEA, betadine, magnez, kwas foliowy i zestaw witamin dla kobiet). Po dwóch miesiącach miałam wykonać ponownie oznaczenie AMH. Otrzymałam wyniki 1,61 ng/ml.
Czy to możliwe? Czy jeden z tych wyników nie został wykonany błędnie? Sprawdziłam metodę stosowaną w laboratoriach, w których robiłam testy (dwa różne laboratoria). Oba stosowały taką samą metodę i ten sam zestaw II generacji do oznaczania tego hormonu.
Pierwszy wynik wykonywałam w dość nerwowym momencie życia (zmiana pracy, bezsenność itp.).
Proszę o wyjaśnienie takiej różnicy w wynikach. Czy powinnam powtórzyć to badanie, żeby trzeci pomiar dał statystycznie możliwość porównania wyników?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...