Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Obniżony nastrój i pogorszenie wyników w nauce


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 12 lat. Moi rodzice się kłócą a tata jest w więzieniu. Pogorszyly się moje wyniki w nauce. Chodzę do klasy sportowej i jestem najlepsza w sporcie z dziewczyn lecz ostatnio Tez się pogorszyłam. Zerwał ze mną chłopak z którym byłam rok. Często zdarza mi się płakać i mam myśli samobójcze. Bardzo boję się zebrania z rodzicami, ponieważ mama myśli że się dobrze uczę tylko z matematyką zawsze miałam problem. Moja mama jest nerwowa i boję się jej powiedzieć to wszystko. Co mi jest?

Odnośnik do komentarza

Droga 12-latko, przede wszystkim powiedz mamie szczerze o swoich problemach, o tym, że ostatnio trudno Ci idzie z nauką, że mimo iż się starasz, nie wychodzi Ci. Ukrywanie swoich problemów nie wyjdzie Ci na dobre. Mama, dowiedziawszy się na zebraniu o Twoich kłopotach w nauce, stwierdzi, że ją oszukałaś, nie będzie Ci ufać i Wasze relacje ulegną pogorszeniu. Wiem, że masz obawy przed taką szczerą rozmową, ale w perspektywie dalszej zobaczysz, że wyjdzie Ci to na dobre. Powiedz też mamie o tym, jak się czujesz, o smutku i tym, że jest coraz gorzej. Mam nadzieję, że ta szczera rozmowa zbliży Was do siebie, a mama zrozumie Twoje problemy i zechce Ci pomóc. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...