Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

O czym to świadczy?


Gość Grudziądz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grudziądz

Dzień dobry. Mam od dzieciństwa taki problem. Bywa, iż jestem nadpobudliwy i łatwo wpadam w gniew. Mimo, że jestem osobą spokojną z charakteru , to bywam porywczy. Zdarza się, prawie ciągle, u mnie obniżony nastrój i poczucie małej wartości mojej osoby. Od wielu lat przyjmuję leki neuroleptyczne i stabilizujące nastrój. Kiedyś podejrzewano u mnie chorobę dwubiegunową i depresję. Zdarza się, iż zachowuję się dziwacznie, mam małą potrzebę snu i bywam bardzo kreatywny w dziedzinie muzyki. Takie okresy mieszanego obniżonego i drażliwego nastroju zdarzają się u mnie co jakiś czas. Bywa, że miewam objawy psychotyczne, na to też biorę neuroleptyki. O czym to świadczy? Czy na prawdę jestem chory na chorobę dwubiegunową?

Odnośnik do komentarza

Dopytujesz o trafność swojej diagnozy, ale nie da się tego zweryfikować przez Internet. Zmienność nastroju może wskazywać na chorobę afektywną dwubiegunową. Z drugiej strony wspominasz o impulsywności, gniewie, co z kolei może świadczyć o osobowości chwiejnej emocjonalnie (np. typ impulsywny). Wspomniałeś też o objawach psychotycznych, na które bierzesz neuroleptyki. Trzeba więc by było wziąć pod uwagę zaburzenia z grupy psychoz. Wirtualnie niestety nikt nie przeprowadzi diagnozy różnicowej. Jeśli masz wątpliwości co do trafności Twojej diagnozy, możesz skonsultować się z innym lekarzem psychiatrą, który od nowa Cię zdiagnozuje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...