Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czego się spodziewać?


Gość F.r.o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Niedługo idę pierwszy raz do psychologa, dlatego chciałam dopytać się o pewne kwestie. A mianowicie, ponieważ jestem osobą nieletnią, czy rodzic/rodzice będą musieli być obecni podczas rozmowy z psychologiem? I, czy istnieje taka możliwość, że pewne rzeczy, o których powiem psychologowi, zostaną tylko między mną, a lekarzem - czy jednak rodzice muszą wiedzieć o wszystkim co powiem? Bardzo zależy mi na waszej pomocy, za którą z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj jest tak, że jeśli pacjent jest niepełnoletni, na pierwsze spotkanie przychodzi z dorosłym opiekunem (rodzicem), gdyż ten musi wyrazić zgodę na uczestnictwo nieletniego dziecka w terapii/spotkaniach z psychologiem. Inaczej terapeuta nie zgodzi się na Twoje uczestnictwo w spotkaniach. Na kolejne spotkania pacjent nie musi już przychodzić z rodzicem. Podczas rozmów psychologa/terapeutę obowiązuje dyskrecja, zatem możesz swobodnie o wszystkim powiedzieć specjaliście. Jeśli jednak pojawią się w czasie rozmów treści, które wydadzą się psychologowi niepokojące (myśli/czyny samobójcze dziecka, przejawy autoagresji itp.), wówczas ma prawo powiadomić o tym dorosłych opiekunów dziecka. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...