Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk przed samotnym spaniem


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat i kiedys mialam problem z spaniem balam sie sama spac.Nadal nie wiem co bylo przyczyna.Udalo sie to pokonac poprzez zmuszenie do spania samej i zakupem psa.Od tamtej pory nie bylo problemu, az do tego sylwestra.Nocowalam u kolezanki Powrocilo uczucie ze nie zasne pobudzenie i dziwne uczucie w brzuchu.Powtorzylo sie.(bylo krotsze niz kiedys) Powiedzialam mamie, przed snem czytam i pije cieple mleko, zasypiam po kilku minuatach ale i tak uczucie jest w ciagu dnia. Co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza

Nie myśl w ciągu dnia o zbliżającej się nocy i lęku przed spaniem. Podejrzewam, że wiele o tym rozmyślasz, dlatego się nakręcasz w swoich lękach. Stosuj metody, które ułatwiają Ci zaśnięcie (picie ciepłego mleka, czytanie książki etc.). Już raz udało Ci się opanować swoje lęki, więc wierzę, że tym razem również Ci się to uda. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Jaaaaaaahaha

Tez sie kiedys balam spac sama, nadal nie lubie. A jakbys spala przy lampce nocnej nie byloby ci lepiej?
Albo jak sie przytulisz do psa. Jakby sie cos dzialo zlego to pies to pierwszy wyczuje. Mi to pomoglo, jak trzymalam psa i wiedzialam ze poki jest spokojny to i ja nie musze sie bac.
Jak bylam mala usypialam przy bajkach do sluchania na CD i tak codziennie. Znalam ja na pamiec juz, ale pomagalo mi to, ze ktos cos gada jak usypiam. Moze tez sprobuj, niby dziecinne bajki, ale kto tam czerwonego kapturka nie lubi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...