Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Stres 14-latka przed kontaktami z ludźmi


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 14 lat i Bardzo się stresuje gdy rozmawiam z ludźmi ( z którymi się nie koleguje). Stresuję się też gdy coś przedstawiam przed tłumem, może to jest powód że nie miałem jeszcze mutacji i mam dziecięcy głos. Często gdy rozmawiam z kimś przez telefon, czy przed osobą to muszę zmienić głos na cięższy, bo boję się że mnie wyśmieją. Nie długo mam projekt w szkole i będę musiał mówic przed tłumem.... Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Każdy rozwija się w swoim własnym tempie. Co z tego, że nie przeszedłeś jeszcze mutacji? Spokojnie, Ciebie też to dopadnie ;) Mutacja głosu u chłopców pojawia się najczęściej między 12 a 16 rokiem życia. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnego tempa rozwoju. Jedni dojrzewają szybciej, inni nieco później. Niepotrzebnie udajesz przed innymi i zmieniasz głos. Bądź po prostu sobą. Wyjdź na środek i powiedz w ramach projektu to, co trzeba. Udając "doroślejszego" niż jesteś, narażasz się na większe ryzyko wyśmiania w przypadku zdemaskowania Ciebie niż gdybyś od początku zachowywał się naturalnie i mówił swoim "zwyczajnym" głosem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...