Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z komunikacją u nastolatki


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym jakiejś porady, mam 17 lat i sama sie ze sobą męczę. Jest czas gdy czuje się świetnie i wiem że mogę wiele, wtedy również dobrze dogaduje sie z rówieśnikami i rodziną, jednak pojawiają się dni gdy czuje się fatalnie, moja samoocena gwałtownie spada, nie widzę sensu w robieniu czegokolwiek, czuje rozdrażnienie i agresję i ulegam stresowi, czuję jakbym nie pasowała do grona rówieśników. A za chwilę wszystko jest świetnie. I tak co jakiś czas. Proszę bardzo o jakiś poradę.

Odnośnik do komentarza

Niestabilność emocjonalna, o jakieś wspomniałaś, może wynikać z wielu przyczyn. Jedną z nich jest dojrzewanie. Jesteś rozchwiana, ponieważ doświadczasz silnej burzy hormonalnej. Dlatego z jednej strony jesteś szczęśliwa, możesz góry przenosić, by zaraz czuć się smutna, samotna, nierozumiana. Jeśli ów stan budzi w Tobie jakiekolwiek wątpliwości i obawy, możesz skorzystać z pomocy psychologa, chociażby w szkole. Zachęcam też do zadbania o własny komfort psychiczny. Włącz sobie muzykę relaksacyjną. Kiedy czujesz, że wzbierają w Tobie negatywne emocje, usiądź, zamknij oczy, zacznij spokojnie oddychać i powtarzać sobie jak mantrę słowa, które Cię wyciszą. Dobrym sposobem na opanowanie nerwów może być też trening autogenny Schultza czy trening Jacobsona. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...