Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy psychiczne u 15-letniej osoby


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 15 lat.Od dłuższego czasu odczuwam kłopoty psychiczne.Czuje się speszony gdy mam zacząć mówić lub odezwać się w większej grupie osób.Gdy widzę znajomego na ulicy staram się go unikać bo wstydzę się z nim rozmawiać. Ostatnio przyznałem się przed kolegą że jestem gejem Jego reakcja była normalna i dalej traktuje mnie tak jak wcześniej, a ja źle się z tym czuję bo sam nieszanuje i brzydzę się sobą.Od tamtej chwili zastanawiam się kim jestem i co powinienem zrobić.Wszystko zemną dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Gość Manga i Anime

Najgorsze co możesz zrobić w tej sytuacji, to użalać się nad sobą. Zawsze byłeś nieśmiały? Myślę, że powinieneś zaakceptować siebie, nie wszyscy muszą być przecież głośni, roześmiani itd. Polub swoją nieśmiałość, bo masz prawo być taki, a nie inny. Rozejrzyj się wokół siebie, może obok jest ktoś nieśmiały, nie wyróżniający się na 1 rzut oka, a wartościowy? Może też jakiś sympatyczny, a delikatnie nieśmiały chłopak? Możesz także spróbować warsztatów rozwoju osobistego i pamiętaj, że facet nie musi być przystojny, żeby się podobać. Uroda z czasem blaknie, a dobry charakter zostaje- doceń to

Odnośnik do komentarza

Drogi 15-latku!

Nie masz problemów natury psychicznej. Być może czujesz się zagubiony w związku ze zmianami, jakie pojawiły się w czasie dojrzewania? Może czujesz się niepewnie i masz obawy dotyczące własnej tożsamości psychoseksualnej? Możliwe, że jesteś nieśmiały, co utrudnia Ci kontakty z rówieśnikami? Nie są to jednak problemy natury psychicznej, które trzeba leczyć. Powinieneś popracować nad sobą, nad własną samooceną, wzmocnić się, by poczuć się pewniej w towarzystwie. Niemniej jednak Twoje problemy nie wymagają interwencji psychiatrycznej, bo jesteś zdrowy. Życzę Ci owocnych poszukiwań siebie! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...