Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co zrobić, by zasnąć?


Gość Karollaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karollaaa

Mam 9 lat i zawsze chodzę spać o około 22.30, wtedy wyłączam telewizor. Przed snem nie jem jedynie czasem jak jestem głodna to jakiś jogurt czy owoc, i czasem wypije kilka łyków napoju jakiegoś. Od jakiegoś czasu nie mogę zasnąć. Np. Wczoraj chyba zasnęłam gdzieś o północy, ale co ok. 2 godziny się budziłam. Zawsze patrzę się w jeden punkt i o niczym nie myślę, ale od jakiegoś czasu cały czas mnie coś rozprasza, wczoraj tak robiłam i w moich myślach włączyła się taka fajna piosenka i nie potrafiłam jej wyłączyć i cały czas próbuje się skupić ale muszę o czymś myśleć. Kiedyś wyobrażałam sobie, że jestem w jakimś spokojnym miejscu i działało, ale teraz nie mogę się skupić. Nie mogę dobrać pozycji leżenia, poza tym moja poduszka mi nie odpowiada, mimo to wczoraj pożyczyłam poduszkę mamy ale też mi nie pasowało, wzięłam inną i też nie. Poza tym jest mi gorąco nawet jak się odkryje i okno jest otwarte. Co zrobić, by spać?

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj o zasadach higieny snu. Nie powinno się oglądać telewizji w łóżku, w którym się śpi. Przed spaniem wietrz pokój, przygotuj sobie wygodne posłanie (materac, wygodna poduszka, odpowiednia piżama). Na noc nie jedz zbyt obfitej kolacji, by uniknąć uczucia ciężkości. Jeśli masz problemy z zaśnięciem, możesz włączyć sobie cicho muzykę relaksacyjną, zamknąć oczy, rozluźnić się i spróbować zasnąć. Odsyłam do tekstu: Higiena snu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...