Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Oszustwo czy potrzeba ?


Gość Xyzia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TakaJakas7

Absolutnie nie, ja w realu nie każdemu pożyczę a co dopiero w necie. Nieważne, drobna czy mała suma ale nie pożycza się. Prawdopodobnie jak odmówisz to może się uciec do drobnego szantażu ale wtedy musisz być stanowczo. Czemu piszę o szantażu? Bo napisałaś że ona wie co nieco o Twoich prywatnych sprawach i zapewne się obawiasz że to wykorzysta ale nawet jeśli to nie powinnaś się obawiać tylko obstawiać twardo przy swoim.

Odnośnik do komentarza

Nie pożyczam od nikogo i nikomu. Wiem już z własnego doświadczenia, że o swoje pieniądze zwykle trzeba się upominać i to często. Bywało, że nie odzyskiwałem po dobroci i musiałem siłą od takiej osoby wyrwać to co mi się należy.
A obcemu?
Komuś z internetów?
A pfffffffff....
W życiu Romana nigdy nie pożyczyłbym nikomu nawet złamanego grosza
:-)

Odnośnik do komentarza
Gość geekowska

Powiem wam, że mój znajomy pożyczył komuś 10tys. Bylo to jakieś 12lat temu. Do dziś mu nie oddał.
Też innym pożyczał po parę tysięcy i również nie oddali. Tak więc odradzam pożyczać. Zwłaszcza, że ci co pożyczają to tak naprawdę tacy biedni nie są. Poprostu wykorzystują innych do swoich zachcianek. A pieniędzy nie oddają i nie określają terminu, kiedy mieliby je oddać. Nikomu nie udowodnimy, że są nam winni.

Odnośnik do komentarza

Nie pożyczaj.
Czujesz, że to nie jest sprawa aż tak ważna dla niej, bo byś o tym napisała.
Masz odczucie, że może wykorzysta twoje zwierzenia do szantażu.
Radzę, zaufaj intuicji i nie pożyczaj. Zaczyna się od drobnej sumy, by wybadać twoją reakcję.
Potem przyjdą żądania większych sum i nie odczepisz się od niej.
Na razie po prostu napisz że nie możesz, czy nie chcesz.
Jeśli będzie naciskała, to zerwij z nią kontakt. Całkowicie.
Nawet jeśli grozi to utratą innych znajomych, to zniknij z tamtej grupy, wykasuj wszelkie swoje dane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...