Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ryzyko depresji u 13-latki


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Łucja, mam 13 lat i boję się, że zaczynam popadać w depresję. Od dłuższego czasu mam problemy z zasypianiem, gdy przychodzi wieczór/ noc zaczynam myśleć o rzeczach, typu : Koniec świata, śmierć, wojna. Gdy zjem coś słodkiego, albo trochę więcej od razu zaczynam widzieć siebie w lustrze jak bym przytyła od zaraz, a gdy zjem mało, czuję się dobrze. Ważę 43 kg przy 160cm wzrostu. Rodzice mówią, że jestem chora i nie normalna. Czy są to objawy depresji ?

Odnośnik do komentarza

Może zabrzmi to dość, mało poważnie, ale spójrz na siebie. Masz dopiero 13 lat. Kończysz właśnie przestawać być dzieckiem, a zaczynasz stawać się kobietą. To dość duża i poważna zmiana. Hormony zaczynają ci powoli szaleć. Bardzo możliwe że przygnębiają cię.
W twoim wieku najpewniej chcesz wyglądać ładnie, chcesz przykuwać uwagę, dlatego masz wyrzuty o wagę. Ale powiem ci tak czasem 60kg wagi wygląda ładniej niż 50kg ;) .
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_sHYEFoqYzNV3G7zOacDqeHhgy8bFR9lZ.jpg
tutaj masz tego idealny dowód. Tak więc przestań aż tak patrzeć na wagę, patrz na to jak wyglądasz ;) . Jeśli uważasz że jesteś brzydka, to zamiast mniej jeść, zacznij biegać. Wyjdzie ci na zdrowie.

Czy to jest depresja? W tym momencie jeszcze nie. Jeszcze nieco brakuje aby mówić o pełnoprawnej depresji. Jeśli depresją będzie zapalenie oskrzeli to ty masz tylko katar ;) .

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...