Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Stany depresyjne a szukanie pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Od paru lat szukam pracy. Pracowałam tylko, krótko dorywczo przez ten okres ,bo nie miałam siły psychicznej i fizycznej, by dłużej tak pracować. Były to prace najniższego szczebla w sumie nie dopasowane do mojej osoby. Dobrze by było mieć prace biurową i to stosunkowo spokojną. Nawet jak były rozmowy na lepsze stanowisko chyba słabo wypadałam, być może było czuć, że nie mam siły pracować albo, że nie jestem super dynamiczną osobą. Jestem spokojna i stonowana zwłaszcza w stresie, ale jak mam w czymś wprawę to umiem to wykonać sprawnie. Problem jest taki, że nowe miejsce i nowi ludzie to dla mnie duży stres. Wszyscy oczekują, że po 2 dniach będę śmigać w pracy i będę się tam czuć jak u siebie a ja tak nie mam. Parę lat temu brałam leki ale źle się na nich czułam. Obecnie szybciej się męczę i słabo śpię. Wszyscy chcą do pracy dynamiczne, przebojowe, uśmiechnięte osoby. Nawet jak mam lepsze samopoczucie to nie pląsam z radości bo jestem ostrożną, spokojną osobą. Czy to źle? Wkurzają mnie te durnowate ogłoszenia o prace gdzie masz być robotem a nie człowiekiem. Mam licencjat , mam pewną wiedze merytoryczną a tak jestem oceniana przez pryzmat osobowości czy to jest ok? Jestem bardzo zniechęcona ostatnio rozmowami o pracę nie mam siły już nawet czytać ogłoszeń. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że wcale nie musi chodzić o Twoją osobowość (spokojne, rozważne osoby też się przydają w pracy), ale bardziej o Twoje nikłe doświadczenie zawodowe, którego tak bardzo teraz oczekuje rynek pracy. Napisałaś, że masz licencjat. Coś poza tym? Studiujesz jeszcze? Masz jakieś kursy? Prawo jazdy? Certyfikat z języka? Zaświadczenia ukończonych kursów? Jeśli nie, to proponuję jeszcze uzupełnić swoje CV o jakieś warsztaty i szkolenia (rozejrzyj się w ofertach UP). Nawet praca w ramach wolontariatu mówi dużo pracodawcy. Staniesz się wówczas atrakcyjniejsza na rynku pracy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Marika441a

hej słuchaj musisz się podnieść i walczyć! Aktualnie nasz krajowy rynek pracy cierpi na poważny deficyt pracowników więc teraz to Ty jesteś na wagę złota :) Taki mały psikus dla pracodawców. Każdego dnia z Polski uciekają kolejni pracownicy za granicę więc tak naprawdę coraz łatwiej o pracę.
Najważniejsze jest przygotowanie i trening przed rozmową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...