Skocz do zawartości
Forum

Depresja? Nerwica? Co sie ze mna dzieje?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata, studentka studiow magisterskich, pochodze z dobrej rodziny, rodzice sa nadwrazliwi od samego początku, dla mnie jak i moich siostr, zawsze robili dla nas wszystko i za nas, nigdy praktycznie nie pracowałam, chyba przez to,a co gorsza nie potrafie nawet chodzić do pracy, co nie pojde gdzies, to 1-2 dni później rezygnuje.., nigdy też nie miałam przyjaciol, jacyś tam znajomi, w gim i liceum byłam dusza towarzystwa, pewna siebie etc., do czego zamierzam, od roku z kawałkiem jestem w swoim pierwszym poważnym zwiazku, mój chłopak jest inteligentny i bardzo mnie kocha, jest najlepsza osoba na świecie, w dodatku rodzina mnie wspiera, wszytsko jest okay, ale ja od pół roku albo i wiecej jestem przygnebiona, nic mnie nie cieszy, płacze kilka razy dziennie bo sie czuje beznadzieje i niemoc, o chłopaka jestem bardzo zazdrosna,jak pójdzie na spotkanie z pracy ja dostaje ataku płaczu, właśnie to one pojawily sie u mnie ostatnio i mnie bardzo przerazaja, mam ochote sie wtedy zabic żeby taka nie być, w takich momentach mam tylko myśli samobojcze i wszytsko mi obojętne, jak płacze to tak że prawie wymiotuje i jestem nie do życia, partnerowi kończy sie powoli cierpliwość, mi już dawno sie skończyła, wszystko i wszyscy mnie denerwuja, nie radzę sobie już z niczym, odizolowalam sie od spoleczenstwa bo go nienawidze, mam zaplanowany wyjazd w marcu do tajlandii, wcale mnie to nie cieszy nawet, wiem że powinnam doceniac wszystko co teraz mam bo mam super sytuacje, jednak z drugiej strony nie potrafie, nie wiem co sie że mna dzieje, wszystko sie poglebia dodam. Prosze o pomoc, nie chce stracic partneta ani rodziny, a pójść do psychologa nie mam odwagi, tu ciezko było mi to napisać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość 976646464664

Ostatnio często mam napady smutku i płaczu podobne do ciebie, staram się z nimi walczyć więc podzielę się sposobami które czasem mi pomagają.
Gdy czuje ze mam napad płaczu staram się wziąć kilka głębszych oddechów i jeśli mam siłę, zająć się jakaś prosta rzeczą dzięki której zapomnę na chwilę o sytuacji. Jeśli nie, staram się wygodnie położyć i przypomnieć sobie chwilę gdy coś mi się udało, byłam z siebie dumna, coś pozytywnego co się wydarzyło w moim życiu, myślę o bliskich których kocham, dla których żyje. Gdy płacze czasem opisuje na kartce swoje uczucia, czemu jestem smutna itd. Naprawdę pozwala to lepiej samego siebie zrozumieć. Jeśli nie masz przyjaciół to pamiętaj ze to nie jest obowiązkowe w życiu, znajomi nie są najważniejsi. Twoim przyjacielem może być twoja rodzina zarówno jak i twój chłopak. Fajnie jest znaleźć coś co sprawia Ci przyjemność. W wolnym czasie możesz coś ugotować, nauczyć się robić nowa fryzurę albo makijaż, poćwiczyć, przeczytać książkę, iść na spacer albo na zakupy.
Mam nadzieję że niedługo poczujesz się lepiej i znowu będziesz szczęśliwa, z tego co przeczytałam jesteś bardzo mądra, wrażliwą osoba która docenia to co ma oraz innych ludzi. ☺☺☺

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się ze wszystkim z tym co napisała wczesniej osoba . Jednak ja uważam ,ze jeżeli masz myśli samobójcze to ja na Twoim miejscu wybrałabym sie do jakiegoś terapeuty . Wiem co mówię . Sama miałam nerwice . Również mysli samobójcze . Generalnie jest Ci potrzebna fachowa pomoc . Nie wiem skąd jesteś , ale ja osobiście bardzo polecam panią Annę Górską .Mieszka w Warszawie .chodziłam do niej na terapię grupową .Wyjaśni Ci jak korzystac z terapii .I przede wszytskim na pewno wyprowadzi Cie na prosta .

Odnośnik do komentarza

Ktos22, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Konieczna jest wizyta u specjalisty. Niemniej jednak Twoje objawy mogą świadczyć o nastroju depresyjnym. Jeśli trudno Ci werbalizować problemy w bezpośrednim kontakcie, zachęcam do spisania wszystkiego na kartce. Będziesz mogła to później odczytać w czasie spotkania ze specjalistą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...