Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Alergia czy pasożyty?


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy mojej żony.
Wokół oczu, na powiekach i pod oczami pojawiają się czerwone plamy, świąd i opuchlizna (występują tylko w okolicach oczu, raz mniejsze raz większe a nawet wylądowałam na pogotowiu dostając zastrzyk sterydowy). Do tego dochodzą objawy gastryczne, takie jak poranne mdłości, biały nalot na języku, wzdęcia oraz ogólne zmęczenie. Objawy te występują okresowo (raz na tydzień raz na dwa) i trwają kilka dni. Diagnozy były różne: alergia, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, pasożyty. Na swędzące powieki stosowałam różne maści np. Cortineff, Elidel, Protopic i inne robione na zamówienie. Na zlecenie dermatologa zrobiłam wszelkie dostępne bezpłatne testy alergiczne (wziewne, płatkowe itp.) w których nic nie wyszło. Robiłam badania na glistę ludzką, grzyby i pleśnie. W wynikach wyszło mi duże stężenie candida albicans (105). Przeszłam leczenie Flucofast-em 14 dni po 50mg oraz w dużym stopniu zmieniłam odżywianie. Przez pewien okres zauważyłam lekką poprawę ale objawy co jakiś czas powracały. Po pół roku inny lekarz powiedział, że nieszedłby tropem alergii tylko szukałby obecności jakiegoś pasożyta. Zrobiłam badania na obecność bakterii helicobacter pylori – nic nie wyszło i na pasożyty lamblie (dwukrotnie) wyszedł wynik podprogowy. Lekarz zadecydował o leczeniu antybiotykiem Metronidazol oraz odrobaczanie ogólne organizmu lekiem Vermox.. Niestety objawy nie ustąpiły a na dodatek zaatakowały ze zwiększoną siłą. Okazało się, że leczenie było chybione. Po ponownym olbrzymim ataku wokół oczu trafiłam do innego dermatologa. Ten również stwierdził, że towarzyszące objawom alergicznym objawy gastryczne świadczą o problemie wewnętrznym tj. wewnątrz przewodu pokarmowego. Poddał wątpliwość co do dawki leku na grzyby candidia i zlecił mi ponowne badania na ich obecność.
Wykluczono działanie czynnika uczulającego w kosmetykach, jedzeniu czy powietrzu, kierunek diagnozy to pasożyty w organizmie w przewodzie pokarmowym lub rozrost grzybów candidia w organizmie czego efektem są skórne alergie.
Zwracam się z wielką prośbą do lekarzy, osób które zmagały się z podobnymi problemami o pomoc, o jakiś trop i światło w tunelu w drodze do uleczenia.

monthly_2016_12/alergia-czy-pasozyty_4368.jpg

monthly_2016_12/alergia-czy-pasozyty_4369.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Miałam bardzo podobne obja

Miałam podobne objawy w okresie nastoletnim... po dłuższym czasie doszłam co było powodem...alergia na nikiel - piękne niklowane garnki z podwójnym dnem musiałam zamienić na emaliowane gary...problem zniknął. Pojawia się w okresach wyjazdowych jak jedziemy gdzieś gdzie gotują w garach  niklowanych...wtedy maść że sterydem i korektor i przezyjemy.

Pozdrawiam Anna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...