Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy psychiczne u 13-letniej osoby


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 13 lat i mam ogromne problemy psychiczne. Codziennie dostaje niekontrolowanych napadów płaczu, przez całe dnie jestem smutna i nic mnie nie cieszy, oddaliłam się od znajomych, przyjaciół, rodziny, mam ochotę się zabić i ciągle boli mnie głowa. Jestem zawsze zestresowana, poddenerwowana i wszystko mnie wkurza. Wydaje mi się, że nikt mnie nie lubi. Tnę się żyletką i do tego mam niską samoocenę i niskie poczucie wartości. Co mam zrobić? Jestem wredna i chamska i wszystkich wkurzam.

Odnośnik do komentarza

Witaj droga 13-latko!

Jesteś w wieku, kiedy szukasz własnej tożsamości, masz wiele wątpliwości, znaków zapytania. Z jednej strony zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś już dzieckiem, ale z drugiej strony nie czujesz też, że jesteś już dorosła. Jesteś na etapie poszukiwań odpowiedzi na pytanie: kim jestem? To trudny czas – czas dorastania, czas burzy hormonalnej. Biorąc pod uwagę ten kontekst, nie dziwią Twoje zmienne nastroje, płaczliwość, lękliwość, agresja, frustracja, trudności w kontaktach z innymi. Napisałaś jednak o smutku, bólach głowy, myślach samobójczych, aktach autoagresji, stresie, niskiej samoocenie i irytacji, a to nie są już objawy, które można byłoby w prosty sposób uzasadnić dojrzewaniem. Uważam, że powinnaś skonsultować się z psychologiem, chociażby szkolnym. Rozmowa ze specjalistą przyniesie Ci ulgę i pozwoli uporządkować niektóre myśli. Psycholog, jeśli uzna to za konieczne, podpowie Ci, gdzie możesz szukać dla siebie pomocy. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...