Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Żyję w samotności I boję się ludzi...


Gość ŻyciePodłeJest

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ŻyciePodłeJest

Jestem nastolatkiem I chodze do lll klasy gimnazjum. Całymi dniami siedze w domu I gapie sie w telefon albo komputer.. 8 godzin dziennie.. W szkole to chyba jestem największym głupiem przez strach przed nauczycielami I kolegami. Kompletnie nie mam znajomych od 10 lat pare osob sie ze mną przyjaźniło Pare. Mam problemy fizyczne na swój wiek jestem chudy I mały to jest moim nakwiększym kompleksem. Mam częste bóle głowy itp itd. Nie wiem jak mam dalej żyć. Nie chce mi sie już pisać bo jestem zmèczony ale pomocy!

Odnośnik do komentarza

Zastanów się, dlaczego swoje życie ograniczasz do przesiadywania przed komputerem i telefonem? Podejrzewam, że to jest jak błędne koło: nie masz przyjaciół, boisz się kontaktów z ludźmi, nudzisz się, więc szukasz sobie alternatywy w postaci komputera, ten z kolei odbiera Ci czas, jaki mógłbyś poświęcić na znalezienie prawdziwych przyjaciół czy chociażby znajomych i koło się zamyka. Skąd Twój lęk przed ludźmi? Spotkało Cię coś złego? Wyśmiewano się z Ciebie? Czy jesteś nieśmiały i sam stronisz od rówieśników? Nazywasz się też „głupkiem”, zatem podejrzewam, że nie masz zbyt wysokiego mniemania o sobie. Myślisz, ze jesteś nieatrakcyjny interpersonalnie dla innych, dlatego nawet nie podejmujesz inicjatywy, by z kimkolwiek się zapoznać. Osobiście, radziłabym Ci skonsultować się z psychologiem szkolnym – chociaż na zwykłą rozmowę, która do niczego nie zobowiązuje. Może jednak warto porozmawiać z kimś, kto podpowie Ci, jak nawiązać kontakt i pomoże Ci w przezwyciężeniu Twojego lęku społecznego/nieśmiałości? Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...