Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy w wieku 16 lat mogę sama się zgłosić do psychiatry dziecięcego?


Gość k...u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zapytać czy w wieku 16 lat mogę sama się zgłosić do psychiatry dziecięcego? I co należy przynieść na takie spotkanie? Sytuacja wygląda tak, że nie dogaduję się z rodzicami i nie chcę z nimi rozmawiać.Ogólnie rzecz biorąc nie chcę, żeby wiedzieli o tej wizycie.

Odnośnik do komentarza

Jesteś niepełnoletnia, zatem zgodnie z ustawą powyżej 16 r.ż. potrzebna jest zgoda zarówno przedstawiciela ustawowego, jak i niepełnoletniego pacjenta do wyrażenia świadomej zgody na leczenie. Chcąc skorzystać z pomocy psychiatry dziecięcego, konieczne będzie podjęcie rozmowy z rodzicami. Możesz jednak spróbować na początku skorzystać z pomocy psychologa szkolnego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna5077

Ta ustawa to debilizm, powinna być zrestrukturyzowana ponieważ w wielu wypadkach przemocy domowej osoby niepełnoletnie będące pod wpływem patologicznych zachowań rodziców nawet nie mają możliwości do samoobrony.
Polskie prawo to kpina zwłaszcza w kiedy mamy teraz tyle politycznych przepychanek na temat dobra rodziny... -.- Śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna5077

Polskie prawo zamyka drzwi i knebluje usta od taka demokracja. Dziecięce głosy z wołaniem o jakąkolwiek pomoc z domów patologicznych nie mają możliwości przebicia się właśnie przez takie ustawy wielce rodzicielskie. W szkołach nauczyciele widzą tylko "złe i problematyczne dziecko" które trzeba rugać i piłować bo nie chcą widzieć i znać przyczyn, ślepcy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...