Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ciągłe uczucie bycia obserwowanym


Gość XxŁucjaxX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość XxŁucjaxX

Witam. Postanowiłam do państwa napisać, ponieważ mam pewien problem, być może związany z moją psychiką, który coraz bardziej zaczyna 'utrudniać' mi życie. Mam 14 lat i od ok. 3-4 lat, nie pamiętam, kiedy dokładnie to się zaczęło, praktycznie ciągle, gdy jestem sama czuje, jakby ktoś mnie obserwował. Na początku to ignorowałam, myślałam, że to moja wyobraźnia płata mi figle, a teraz... sama nie wiem. Mam wrażenie, że ktoś ciągle za mną chodzi, obserwuje mnie. Gdy gram na komputerze, oglądam telewizje, czytam książkę, sprawdzamy coś na telefonie, odrabiam lekcje czy nawet podczas wizyty w toalecie i kąpieli. Coraz częściej zaczynam także zauważać taki jakby ruch. Nie wiem jak to opisać. Niby tego praktycznie nie widać, ale jest taki mały punkt, który się przemieszcza. Ugh, naprawdę nie wiem jak to wyjaśnić. Po prostu widzę, jakby ktoś przechodził, ktoś niewidzialny. Słyszę również różne dźwięki, których nikt inny nie słyszy, np. czyjeś kroki, pukanie do drzwi, w szybę. Gdy jestem pod prysznicem - boje się zamknąć oczy, gdy jestem w łazience boje się spojrzeć w lustro, bo mam wrażenie, że coś za mną stoi, a ja po prostu nie chce tego widzieć, boje się iść w nocy do toalety chociażby. Czasem mam takie załamania, że po prostu opieram się o ścianę i płacze. Sama nie wiem czemu tak robię. Być może to z bezsilności?

Powiedziałam o tym mamie to ta zaczęła się śmiać i stwierdziła, że mam bujną wyobraźnię:')

Gdzieś czytałam, że dużo osób w mniej więcej takim wieku jak ja ma takie coś, ale ja już naprawdę tego nie wytrzymuje i musiałam gdzieś o tym opisać.

Co to może być? Można się tego jakoś pozbyć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...