Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Uporczywy świąd odbytu


w83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem podobny problem i też chodziłem od specjalisty do specjalisty, leczyli mnie na hemoroidy, szczelinę odbytu i dalej mnie swędziało, budziłem się nawet w nocy, brałem tabletki, czopki, maści, zasypki itd. nic nie pomagało. Dużo czytałem i według mnie to była grzybica, albo liszaj. Polecam wszystkim maść z kortykosteroidami , mi pomogła Triderm. Oczywiście na receptę. Mam nadzieję, że komuś to pomogłem.

Odnośnik do komentarza

Zalogowałem się, ponieważ sam przechodziłem ten problem i może komuś pomogę swoją odpowiedzią. Ta dolegliwość to piekło - nie pozwalała mi w nocy spać, było to bardzo uciążliwe, więc wiem przez co przechodzicie.

Przechodziłem i w zasadzie dalej czasem przechodzę przez tą przypadłość, ale moja żona znalazła dla mnie rozwiązanie, które działa. Przeszedłem przez wielu lekarzy: alergolog, proktolog, dermatolog i nikt nie potrafił mi znaleźć przyczyny ani zaordynować czegoś co działa. Żadne testy nie wykazały niczego co mogłoby powodować to swędzenie - ani kandydoza, ani bakterie, ani alergia. Nic. Wszystko było dobrze a ja się nadal męczyłem Delikatną poprawę odczuwałem przy stosowaniu maści ze steroidami, ale tego nie można stosować non stop, a ona i tak nie zawsze działała. Nasiadówki z kory dębu działały jak placebo. Ani nie szkodziły ani nie pomagały.

Moja żona poczytała trochę i poleciła mi spróbować maść dla dzieci na odparzenia - zwykły SUDOCREM. I to było to! Ulga była bardzo szybka i po kilkudniowym stosowaniu - długotrwała. Problem, który pojawił się nagle bez żadnej przyczyny - zniknął. U mnie było tak, że latem było lepiej a zimą gorzej. I nadal czasem zdarza mi się, że muszę użyć Sudocremu, ale jest to może kilka razy w roku.

Jeśli ktoś ma podobną sytuację jak ja to być może mój sposób także pozwoli rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza

Polecam masc Travocort na recepte (mozna zamowic e-recepte) jest to masc na grzybice. W moim przypadlu wysoko skuteczna juz po 2 aplikacjach uporczywe ponad 2 letnie dolegliwosci ustapily (bialy nalot, zmiana skory wokol odbytu, uporczywe swedzenie wieczorem rano i inne. ) Minelo pol roku i nie ma nawrotu.

Odnośnik do komentarza

Przez bardzo długi czas miałem problem ze świądem odbytu. Byłem u dwóch różnych proktologów, każdy z nich radził co innego, czasami rzeczy które się wzajemnie wykluczały - jeden kazał myć odbyt wyłącznie zwykłym mydłem, drugi twierdził, żeby nigdy nie stosować mydła do mycia odbytu.  Zalecali stosowanie czopków, lub maści. Niby pomagało, ale nie do końca, a po zaprzestaniu stosowania, problem wracał. Testowałem przeróżne metody, od mycia odbytu wyłącznie super delikatnym mydłem, po stosowanie różnych specyfików, ale nic tak naprawdę nie pomagało na tyle, żeby mieć poczucie wyeliminowania problemu. Po latach znalazłem sposób, który naprawdę działa, dlatego wyszukuję na forach problem świądu, żeby pomóc innym. 
Oto moje rady: po każdym wypróżnieniu należy umyć odbyt mydłem Protex (wyłącznie tym!). Po umyciu wytrzeć do sucha papierem i wysuszyć suszarką. Następnie nanieść niewielką ilość żelu ProRectal. To wszystko! W moim wypadku stosowanie się do tych zaleceń spowodowało, że świąd znikł, odbyt ma ładny kolor i wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...