Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Myśli samobójcze u 14-latki


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat i cały czas zaczynam kłótnie z rodzicami o nic jestem cały czas smutna i przygnębiona. W ostatnim czasie nie mam apetytu nie mogę zasnąć jestem wredna. Kiedy jestem w śród innych ludzi mam wrażenie że każdy się na mnie patrzy i każdy się że mnie śmieje od 3miesięcy z tym walczę. Cierpię na bezsenność. Mam także myśli samobójcze. Często płacze bez powodu. Nie wiem co mi jest ale czuję się strasznie.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie na złe samopoczucie złożyło się kilka czynników naraz, zarówno te fizyczne, ale z przewagą psychicznych. Jeśli chodzi o fizyczną poprawę nastroju, to na to dobra byłaby aktywność ruchowa, która Tobie sprawia przyjemność. Jeden woli pobiegać, inny potańczyć. Jednakże ta godzina dziennie na świeżym powietrzu jest potrzebna każdemu. Jeśli chodzi o czynniki psychiczne, jak kłótnie z rodzicami, to radziłabym Ci spróbować nie przebywać w ich otoczeniu i zrobić coś co lubisz, co sprawi Ci przyjemność. Mówisz, że masz wrażenie, że ludzie się na Ciebie patrzą. W takiej sytuacji, możesz np. włączyć sobie muzykę w słuchawkach i zobaczysz, że Twoje myśli odlecą gdzie indziej.
Jeśli chodzi o bezsenność, to też z tym miałam problem ostatnio, miałam koszmary, dlatego bałam się zasnąć. Radziłabym Ci kupić sobie małą nocną lampkę, i przy niej zasypiać. Spać przy uchylonym oknie, i nie dopuszczać do pocenia się w nocy, bo to męczy. Ponadto, wieczorem, ale jak jest jeszcze jasno, możesz przejść się na 30minut. Jednym słowem zadbaj o siebie, o to by mieć smaczną i zdrową dietę i aby zajmować głowę pozytywnymi, radosnymi rzeczami, tzn nie oglądaj drastycznych seriali, a posłuchaj jakiejś wesołej muzyki.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...