Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy marihuana medyczna pomoże pozbyć się bólu?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpię na ból kręgosłupa-zmiany na poziomie L4/L5 przodozmyk trzonu kręgu L4/L5 na ok.4 mm.Ból jest b intensywny tak że nie mogę chodzic(ani stac)Stosowano na mnie MELODYN i ostatnioTARGIN bez żadnego pozytywnego skutku,przeciwnie większy i b.intęsywny ból oraz ch...zaparcie.Moje pytanie koncowe,czy zastosowanir Marihuany Med.pomogłoby mi życ beż bólu?pozdrawiam "sdufrido"

Odnośnik do komentarza
Gość lolek123450

Odmiana przeciwbólowa tej rośliny, z wysoką zawartością CBD może pomóc. Natomiast olejek CBD jest legalny i można go kupić, chociaż bardzo drogi i trzeba się orientować w różnicach pomiędzy nimi, brak w Polsce specjalistów w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Gość Marcin Formela

Olejki CBD z pewnością usuwają ból, pomagają w usuwaniu wszelkich stanów zapalnych organizmu. Używanie olejku CBD ma wpływ na sięganie do źródła choroby, a nie na usuwanie objawów chorobowych. Stężenie jest związane z dawkowaniem dlatego na początek warto zacząć od na przykład 5% i zwiększać sukcesywnie dawkowanie. Najlepsza jest samokontrola i stosowanie się do zaleceń producenta. Kolega miał trzy operacje kręgosłupa, uszkodzono mu nerw i środki farmaceutyczne jeżeli chodzi o przeciwbólowe mu nie pomagają więc stosuje olejek CBD 10%. Przy wyborze olejku ważny jest proces ekstrakcji i olej bazowy, dlatego taka jest różnorodność w cenie. Warto używać certyfikatowanych olejków, sprawdzić ich skład przed podjęciem decyzji. W razie pytań odnośnie układu endokannabinoidowego, który jest odpowiedzialny za układ nerwowy i immunologiczny w naszym organizmie zapraszam do grupy na fb https://www.facebook.com/groups/innubio

Odnośnik do komentarza

Nie ma odpowiedzi na to pytanie bo wszystko zależy od tego jaka jest choroba, jaka jest przyczyna bólu. Stopniowo jednak coraz więcej naukowców oraz ludzi z dziedziny medycyny przekonuje się do leków czy suplementów z suszem z konopiii z uwagi na jego skuteczne działanie oraz brak efektów ubocznych.
Obecnie taki susz można również zakupić w Polsce:
https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd/susz-konopny-cbd/
W sklepie kupicie susz naturalny, który nie jest chemicznie wzbogacany.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że pomoże w zmniejszeniu bólu. Właściwości konopi są udowodnione z tym, że jak ze wszystkimi tego typu środkami podobnie jak sztucznymi lekami na jedną osobę zadziała, a na inną już nie. W kwestii stosowania marihuany będzie działać psychotycznie, lepszym rozwiązaniem byłoby waporyzowanie suszu konopnego CBD bo palenie jako takie nie przyniesie zbytniego rezultatu tym bardziej, że wdychamy produkty uboczne spalania zioła. Lepiej jak już wspomniałem cannabis inhalować wtedy nie narażamy się na szkodliwy dym, a jedynie wciągamy parę z terapeutycznymi składnikami czyli kannabinoidami. Olejki CBD również są bardzo dobre i pomocne w leczeniu różnych schorzeń, ale jest jeszcze kwestia stężenia takiego olejku.

Pozdrawiam

Edytowane przez weedow
poprawka

Sklep online z legalnymi produktami CBD: susz konopny CBD, hash CBD, akcesoria do waporyzacji i inne

Odnośnik do komentarza

Ja stosuje się obecnie do terapii układanej przez grupę https://www.facebook.com/groups/2623109481051786 i jestem bardzo zadowolony z tego co mi zaproponowali. Spore doświadczenie po ich stronie, jednocześnie bardzo dużo ciekawych propozycji dotyczących konopi. Spora baza olejów u nich jest dostępna więc też można liczyć na to, że pacjent będzie miał właściwą propozycję dla siebie dopasowaną, warto brać to pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...