Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk przed ludźmi


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem dziewczyną w wieku 15 lat . Moje problemy zaczęły się w 1 klasie gimnazjum.Po prostu boję się ludzi zazwyczaj starszych odemnie nie umiem powiedzieć dzień dobry gdy mijam kogoś na ulicy często przechodzę na drugą stronę drogi.W szkole najczęściej spędzam przerwy w miejscach gdzie nie ma za dużo ludzi , mam problem z przejściem przez korytarz.Nie umiem rozmawiać z obcymi ludźmi.W sumie to oprócz rodziny mam 3 osoby z którymi normalnie rozmawiam (dwoje przyjaciół i chłopaka)

Odnośnik do komentarza

Jak nawiązałaś kontakt z przyjaciółkami i chłopakiem? Napisałaś, że masz problemy interpersonalne, że trudno Ci zainicjować rozmowę, że boisz się ludzi. To wskazywałoby na lęk społeczny, a nawet może fobię społeczną. Jednak mimo wszystko masz bliskich, którym możesz zaufać i z którymi masz kontakt. Jeśli czujesz, że Twoje relacje z rówieśnikami, generalnie z ludźmi, nie układają się tak jak powinny, że za bardzo się izolujesz, możesz porozmawiać o tym z psychologiem, np. w szkole. On podpowie Ci, gdzie ewentualnie jeszcze możesz szukać dla siebie pomocy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...