Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk przed jedzeniem


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłam u siebie lęk przed zjedzeniem czegokolwiek a gdy mam coś zjeść zawsze liczę kalorie. Mam dietę na zjedzenie max.500 kcal czy jest to anoreksja? Przecież jakbym ją miała to bym nawet o tym nie wiedziała tak jak inne anorektyczki i nawet nie robię tego dla siebie tylko dla rodziców żeby wreszcie się zaczęli mną martwić ostatnio mam ''ataki smutku'' jeśli można tak to nazwać. Zaczynam płakać i wyżywać się na sobie. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Osoby cierpiące na anoreksję mają świadomość swoich problemów, tylko je wypierają, kamuflują się. Nie znają niejednokrotnie źródła swoich zaburzeń, ale świadomość problemów z jedzeniem mają, podobnie jak Ty. Lęk przed utyciem, przed zjedzeniem za dużo, reżim na kalorie, smutek, przygnębienie, płaczliwość to niepokojące sygnały. Nie postawię diagnozy przez Internet, bo to niemożliwe. Niewykluczone, że to nie jest "czysta" anoreksja, ale np. zaburzenia apetytu i odżywiania się w przebiegu depresji. Jeśli jednak zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu, radziłabym skonsultować się ze specjalistą. Poza tym, porozmawiaj z mamą albo z kimś bliskim, komu ufasz, o swoich problemach. Będzie Ci lżej, a poza tym we dwójkę łatwiej znajdziecie pomysł na rozwiązanie Twoich trudności. Nie zamykaj się w sobie, bo na pewno tym sobie nie pomożesz. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...