Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Źle się czuję we własnym ciele


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat.Ważę ponad 50kg przy wzroście 1.52,za każdym razem gdy popatrze w lustro moje grube nogi doprowadzają mnie do płaczu,prawie codziennie wieczorami płacze z powodu tego jak wygląda moje ciało..Na nogach i piersiach na dodatek pojawiły mi się rozstępy.Za każdym razem,gdy porównuje się do szczupłych koleżanek to mama mówi ze przesadzam,ale łatwo jej mówić jak sama jest szczupła i nie wie jak to jest czuć się źle we własnym ciele.

Odnośnik do komentarza

Witaj droga 15-latko! Jeśli ważysz ponad 50 kg przy wzroście 152 cm, to Twoje BMI podejrzewam jest w normie. Nie masz nadwagi. Być może wydajesz się sobie zbyt pulchna ze względu na swój dość niski wzrost. Zdaję sobie sprawę, że w wieku, w jakim jesteś, wygląd zewnętrzny jest niezmiernie ważny, dlatego tak bardzo jesteś przewrażliwiona na tym punkcie. Jeśli jednak zależy Ci na poprawie sylwetki i ujędrnieniu ciała, pomyśl o jakimś sporcie, aktywności fizycznej. Ruch sprawi, że nie tylko poprawi się kondycja, ale też humor, bo podczas aktywności wytwarzają się endorfiny - naturalne hormony szczęścia. Rozważ również konsultację u psychologa szkolnego - wydaje mi się, że przydałoby się popracować nad Twoją samooceną i samoakceptacją. Zamiast wyszukiwać mankamenty w swojej urodzie, uwypuklij swoje atuty, znajdź mocne strony. Może masz piękne włosy, długie, mocne paznokcie albo piękny uśmiech? Głowa do góry i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...