Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Myśli samobójcze u 14-letniej osoby


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 14 lat i mam problem z myślami samobójczymi. Mam je codziennie i przez nie mam problemy z snem. Czasami myślę żeby wziąść całe opakowanie tabletek nasennych i popić alkoholem. Ale nie robię tego bo wspiera mnie w tym przyjaciel i mimo dzielących nas 600km jest ze mną i wierzy że przestane o tym myśleć. Nie wytrzymał by gdyby mnie zabrakło. Jeszcze oprócz tych myśli tne sie od ponad roku przez problemy odkąd zmarł tata. Prosze o pomoc. Ja już nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci współczuję utraty taty. Rozumiem jednak, że ciągle możesz liczyć na wsparcie mamy. Porozmawiaj z nią (albo z kimś, komu ufasz) o swoich uczuciach, o tym, że nie panujesz nad emocjami, tniesz się, masz od jakiegoś czasu myśli samobójcze. To są naprawdę niepokojące objawy, których nie wolno bagatelizować. Jeśli boisz się rozmowy z mamą, możesz skorzystać z pomocy psychologa szkolnego albo zadzwoń pod darmowy anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111 - tam pracują osoby, które Cię wysłuchają i podpowiedzą, co robić, gdzie szukać pomocy, byś nie została ze swoimi problemami sama. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...