Skocz do zawartości
Forum

Świąd i pieczenie pochwy a grzybica


Gość Euforia139

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Euforia139

Około dwóch tygodni temu skończyłam brać antybiotyk (brałam przez tydzień). Zauważyłam wtedy zaczerwienienie wokół wejścia do pochwy, pojawiło się też pieczenie i swędzenie. Zaczęłam wtedy używać płynu do higieny intymnej o niskim pH, trochę złagodziło to objawy, ale nie do końca, kupiłam wtedy doustny probiotyk ginekologiczny i po dwóch tygodniach od pojawienia się problemu objawy ustąpiły, czasem jeszcze zauważę lekkie zaczerwienienie w okolicy pochwy, ale nie ma już innych dolegliwości. Dodam, że okres spóźnia mi się 5 dni (ciążę wykluczam). Czy to jest normalne czy wymaga wizyty u lekarza?

Odnośnik do komentarza

Radzę udać się jednak do ginekologa. Poinformuj go o swoich dolegliwościach i poproś o przepisanie jakieś leku, który unormuje florę bakteryjną. Być może także lek na grzybicę będzie potrzebny, ale pamiętaj, że prawidłowa diagnoza wymaga osobistej wizyty w gabinecie lekarskim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

kubek1993
witam
od 3 dni mam lekki swiad i pieczenie w pochwie w 3 dniu pojawila sie lekka wydzielina z pochwy biało- serowata Kupiłam w aptece maść Clotrimazolum
Czy to wystarczy czy musze isc do gina?:(

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na występowanie infekcji grzybiczej. W celu potwierdzenia diagnozy oraz wdrożenia skutecznego leczenia warto udać się do specjalisty ginekologa. Do czasu wizyty może Pani zastosować Clotrimazolum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...