Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zmiany nastrojów i depresje


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 17 lat i myślę, że mam problem. Mam ciągłe zmiany nastrojów (manie, ciągłe depresje, to się potrafi zmieniać bez powodu w ciągu kilku godzin) i problemy z jedzeniem. Nie radzę już sobie, jestem już zmęczona do tego stopna, że znowu rozważam samobójstwo (jedną próbę już zaliczyłam). W jaki sposób mogę dostać się do psychologa bez rozmowy z rodzicami (boję się, że nie wezmą mnie na poważnie, pomyślą, że sobie coś uroiłam(zresztą sama tak czasami myślę))???

Odnośnik do komentarza

1. samobójstwo to żadna droga do ulgi, bo na tamtym świecie może cię spotkać cierpienie tak wielkie jakiego ten świat nie zna!
2.jeśli to co piszesz jest prawdą to szukaj wsparcia u rodziców, bo oni po to są, aby to wsparcie dać!
3. zajmij swoje myśli czymś pożytecznym i nie wmawiaj sobie choroby!

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie jestem pewna czy sobie chorobę wmawiam czy nie, bo to wszystko trwa już parę lat. Zaburzenia odżywiania mam na pewno, ale z tym już chyba nauczyłam się żyć. Moim największym koszmarem jest to, że przez np dwa-trzy tygodnie potrafię być najszczęśliwsza na świecie, czuć, że mogę dokonać wszystkiego. W tym okresie zaczynam naukę nowych rzeczy itp. Jednakże, potem przychodzi tak zwany 'upadek' gdy nagle wszstko się pogarsza, gdy wpadam w otchłań rozpaczy i nie wiem jak się z niej wydostać. Wcześniej te zmiany nastrojów były rzadsze, ale teraz potrafi się to nawet zmieniać w ciagu paru godzin. Jestem już tym zmęczona, chciałabym się nauczyć kontolować te emocje. P.S. Dziękuję za link, ale jestem niewierząca, więc raczej się nie przyda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukasz dla siebie wsparcia, możesz zadzwonić pod darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pracują tam specjaliści, którzy potrafią pomóc albo wytłumaczyć, gdzie tej pomocy szukać. Pomocy możesz też szukać w CIK-u, czyli Centrum Interwencji Kryzysowej. Jeśli jednak masz od dawna zaburzenia odżywiania, które najczęściej są wierzchołkiem innych problemów emocjonalnych, postaraj się porozmawiać raz jeszcze z rodzicami i wspólnie zastanówcie się nad konsultacją psychiatryczną. Twoje zmienne nastroje również są niepokojące i nie wiadomo, czy można je uzasadnić nastoletnią labilnością. Powinien porozmawiać z Tobą specjalista. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...