Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Mam 19 lat. Matka nie chce puścić mnie na wyjazd


Gość Ksmaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam 19 lat i duże problemy z nadmiernym stresem i ciaglymi nerwami. Przyszły wakacje i po wszystkich nerwach związanymi za szkołą chciałabym pojechać z chłopakiem i jego rodzicami nad morze żeby trochę odpocząć od wszystkiego ale moja nadopiekuncza matka robi problemy. Ostatnio się zgodziła i gdy już wszystko załatwione odwidzialo jej się i strzela fochy o nic. Ma typowo katolickie myślenie typu wspólne wyjazdy i mieszkanie dopiero po ślubie. Nigdy nie spałam samą poza domem nawet u koleżanki. Od razu podkreślam ze nie ma ze mną problemów ani nic złego. Tak samo pilnowala mojej siostry która mimo 35 lat nie może się wyprowadzić i sama nigdzie nie pojedzie :/ pomocy, mam dość

Odnośnik do komentarza
Gość czarnamamba666

Mamusi się nie dziw. Boi się o Ciebie i aby nie stało się coś, co zaważy potem na Twojej przyszłości . To że przesadza to oczywiste ale taka jest, nie potrafi sobie poradzić ze strachem o Ciebie i przez to jest niemożliwa . :D
Ciężko to u nadopiekuńczych rodziców zmienić.
Jedź po prostu na te wakacje z chłopakiem i tyle a mamą się nie przejmuj.
A na pomoc na forum raczej nie licz. A niby w jaki sposób można Ci pomóc na forum ? Gadaniem ?
Sama musisz sobie pomóc. W sumie o Twoja sytuacja wcale nie jest ani katastrofalna ani odosobniona. Inni mają gorzej.
Powodzenia ! :D

Odnośnik do komentarza

Jesteś druga w kolejce po swojej siostrze i o tyle masz łatwiej, że ona juz cokolwiek wywalczala luzów, czyli przecierala Ci szlaki.

Mama oprócz "staroświeckich pogladów" ma jeszcze dylematy jak powinna się rozliczyć za Twój pobyt na wyjeżdzie z inna rodziną. Oczywiście zaraz odpowiesz, że jesteś bezkosztowo zaproszona, ale to nie takie lekkie do przelknięcia dla niej. Może powinna Cię wyposażyć w pęta suchej kiełbasy, pojemniczki z jajami o ile tam będziecie w swoim zakresie robić śniadania i kolacje, jakieś dobre ciasto na wyjazd. Po prostu nie wypada jak kukułka podrzucać swojego doroslego dziecka komuś na wyjazd wypoczynkowy nie rozliczając się w jakimś stopniu i ona zamartwia się i o Twoje "prowadzenie się" i o materialny aspekt sprawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...