Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy rodzina mi pomoże?


Gość g...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Już się dowiedziałam, że ostatnią grupą ludzi, u której należy szukać zrozumienia w chorobie, to rodzina. Tylko, dlaczego rodzice, przez których mam te problemy, nie chcą mi pomóc, choć już mówiłam im o psychologu? Nie okaleczam się, ale mam wrażenie, że przejęliby się tylko, gdybym usiadła przed nimi i bryznęła im krwią z nadgarstka w twarz. Sama nie mam siły na terapię, a ich to wcale nie obchodzi. Przecież widzą to- sama to mówię, że nie mam znajomych i wszystkiego się boję.

Odnośnik do komentarza
Gość rafik543211

Nic nie napisałaś o tym, jaki masz problem. Faktycznie - rodzina nie nadaje się do trudnych rozmów, gdyż zawsze ogląda cię przez pryzmat dziecka którym kiedyś byłaś.

Z drugiej strony masz wybór:
- zebrać się na siłę i odwagę oraz iść sama do lekarza,
- pozostać w sytuacji w której jesteś (a więc na 99% nic się nie zmieni).

Odnośnik do komentarza

Z założenia przynajmniej rodzina powinna być wsparciem, ale niejednokrotnie jest źródłem problemów. Taki paradoks... Przykro mi, że rodzice bagatelizują Twoje problemy, jakie im deklarujesz. Jeśli nie możesz liczyć na mamę i tatę, a czujesz się źle i chciałabyś z kimś o tym porozmawiać, zachęcam Cię do skorzystania z anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (darmowy) nr 116 111. Ponadto możesz skorzystać z pomocy psychologa/pedagoga szkolnego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...