Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Odczuwanie emocji przez nastoletnią osobę


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat od dziecka mieszkałem z tatą.Mój problem polega na tym że nie potrafie odczuwać jakich kolwiek emocji przy codziennych zajęciach jednak gdy myśle o krzywdzeniu kogoś podnieca mnie to i zachwyca.Zawsze przy sobie mam nóż i lubie konstruować morderstwo jakbym to zrobił od dziecka mam problemy z empatią nie odczuwam lęku czy konsekwencji.Dodam jeszcze ż od zawsze bylem typem samotnika.Chciałbym zapytać czy jest to do jakiego stopnia normalne i czy cos z tym robic

Odnośnik do komentarza
Gość rafik543211

Takie objawy są typowe dla psychopatów (czyli ludzi genetycznie nie potrafiących odczuwać emocji). Tacy ludzie potrafią być perfidni i bezwzględni, ponieważ nie mają wyrzutów sumienia i kierują się tylko własnym interesem.

Na pewno powinieneś przestać nosić nóż, gdyż "okazja czyli złodzieja" (tutaj mordercę). Chyba nie chciałbyś pozbawić kogoś matki/ojca/brata/dziecka itp .
Twój problem wygląda na poważne zaburzenie psychiczne (zwłaszcza to fantazjowanie o morderstwie które cię podnieca), które wymaga specjalistycznego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, ale objawy, jakie relacjonujesz, nie są "normalne" dla przeciętnego nastolatka. Niezdolność do przeżywania lęku i empatii, lekceważenie uczuć innych, fascynacja zachowaniami łamiącymi normy społeczne - to może świadczyć o osobowości dyssocjalnej. Uważam, że powinieneś skonsultować się ze specjalistą w celu przeprowadzenia wnikliwej diagnozy. Odsyłam też do tekstu: Osobowość dyssocjalna. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...