Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Urojony ból?????


Gość znerwicowana19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość znerwicowana19

Mam pytanie. Od dłuższego czasu mam pewien problem. Czuję ból w różnych miejscach, są to nagłe uderzenia bólu. To się dzieje z reguły jak sobie pomyślę o bólu, usłyszę coś od kogoś na temat jakieś choroby. I tak czułam już między innymi ból ucha, często czuję ból brzucha, innym razem wątroby. Ostatnio czuję ból zęba (przypomniało mi się o problemach z zębami, które miałam kilka lat temu). Bolał mnie ząb po prawej stronie i tu czułam ból, ale czułam też kilkukrotnie ból po lewej stronie. I tak wiecznie czuję ból zawsze pewnej części ciała. W rodzinie mam już opinię hipochondryczki.

Odnośnik do komentarza
Gość rafik543211

Najpierw wypadałoby sprawdzić czy z twoim ciałem jest ok (czy jest fizyczny powód bólu) - załóżmy że nie (bo inaczej nie ma sensu cokolwiek pisać).

A czy tobie nie wydaje się że ty się jakiejś choroby po prostu spodziewasz? Bo np często chorowałaś i teraz już się boisz że znowu coś złapiesz? Albo boisz się że znowu będzie cię coś bolało?

Odnośnik do komentarza

znerwicowana19, nie można wykluczyć, że dolegliwości bólowe, jakich doświadczasz, mają jakieś swoje źródła. W końcu ząb może boleć, bo może jest jakaś próchnica? Nie ma wtedy co gdybać, tylko iść sprawdzić stan uzębienia u stomatologa. Podobnie z brzuchem. Jeśli jednak chodzisz do lekarzy, wykonujesz badania, a nic z nich nie wynika, tzn. nie potwierdzają żadnych nieprawidłowości, niewykluczone, że masz jakieś boleści "zaindukowane". To znaczy lęk, obawy o własne zdrowie sprawiają, że zaczynasz odczuwać ból w różnych częściach ciała. Jak radzisz sobie ze stresem? Czy odczuwasz napięcie psychiczne? Możliwe, że jesteś tak spięta i nie umiesz się relaksować, że Twój organizm zaczyna "odpowiadać" somatycznymi objawami bólowymi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość znerwicowana19

Z zębem rzeczywiście okazało się, że mam problemy i będę właśnie miała go usuwany. Co do pozostałych objawów - byłam u lekarza wiele razy, już robiłam wszystkie badania krwi, był czas, że chodziłam do lekarza, nawet kilka razy w tygodniu
i w przychodni wszyscy już mnie znali. Lekarz sugerował mi, że to na tle nerwowym i skorzystanie z pomocy psychologa, ale ja po tej sytuacji trochę się uspokoiłam, ale ostatnio znów wracają do mnie te uczucia. Co do zęba to jak wspomniałam mam ropę, ale sugestia też u mnie robi swoje. Najgorsze jest to, że ja już nie odróżniam objawów prawdziwych od tych urojonych, nie potrafię nawet określić czy czuję się dobrze czy źle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...