Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk przed ciążą


Gość Kristinn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kristinn

Witam wszystkich.Od czasow rozwodu mam taki problem ze nie chce być w ciąży.,Byla tesciowa i byly mąż nie chcieli dziecka.Jestem trzy lata po rozwodzie.Od tego czasu nie miałam stałego partnera,związku. Miałam przelotne znajomości,romanse. Problem zaczyna sie wtedy gdy ma dojść lub dochodzi do współżycia.Wedlug mnie za prędko mężczyźni oczekują sexu ode mnie. Jesli juz do niego dojdzie zaczynam obawiać sie ciąży, ze w niej jestem. Raz w pewnym romansie pekla mi prezerwatywa i mam chyba uraz bo nie wierze w nie. Ostatnio nie zaufalam prezerwatywie i wzięłam tabletkę na ,,wpadke" Nie wiem jak sie wyzbyć tego leku przed ciaza.Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych bo zdrowie nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Gość kolezanka34

Witaj. Sugeruję zrezygnowanie ze współżycia, przynajmniej na jakiś czas. To jedyny pewny sposób na uniknięcie ciąży, której obecnie się boisz. Wszystkie metody antykoncepcji są zawodne. Zachęcam również do porozmawiania o swoich problemach z psychologiem, powinien ci pomóc.

Odnośnik do komentarza

Twój były już mąz i Twoja była już teściowa nie chcieli Twojej ciąży- widocznie od początku sądzili, ża małżeństwo bedzie chwilowe.

Boisz się ciąży teraz, bo partnerzy są bardzo przypadkowi?
Kiedyś obowiązywala niepisana zasada, że do łożka idę z osobą, z którą jeślibym wpadła/wpadł to jest to taka osoba z którą probowałabym/ próbowalbym tworzyć rodzinę.
Jeśli ludzie seksu używają dla sportu, to potem to przybiera wręcz nerwicowe objawy strachu przed ciążą.

Może trzeba się zastanowić czego oczekuje się od życia a nie panicznie bać się ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...