Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

podejrzewam u siebie chad


Gość chango

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry. tak jak w temacie. myślę, że mam jakąś postać choroby dwubiegunowej i źle zdiagnozowaną schizofrenię w papierach. mam kilka pytań do fachowca w tej dziedzinie. czy możliwe, że ktoś może mieć schizofrenię po tym jak się o niej naczytał w necie? czy schizofrenik może podczas epizodu czuć się bardzo pobudzony i odczuwać euforię jak w manii? ja od dziecka byłem nadpobudliwy, drażliwy, miałem wiele dziwnych pomysłów co mogło by wskazywać na adhd ale niekoniecznie gdyż miałem na przemian z tymi stanami epizody obniżonego nastroju. najdłuższa taka depresja trwała u mnie ok. 2 lat. kilka lat temu zacząłem czuć się zdrowy pomimo brania leków psychotropowych. odstawiłem je i w ogóle wszystkie leki jakie brałem. wydaje mi się, że przeszedłem wtedy jakąś manię psychotyczną bo byłem przez kilka miesięcy na najwyższych obrotach z euforią, drażliwością, bezsennością, gadatliwością, omamami i brakiem poczucia choroby. wylądowałem na dziennym ale nie rozpoznali chadu tylko zaburzenia osobowości tylko, że ja tam trafiłem w dużo lepszym stanie niż byłem przez ostatnie kilka miesięcy wcześniej. czy możliwe, że lekarze postawili błędną diagnozę? z tego co wiem to częste jest, że lekarz rozpoznaje adhd, schizofrenię bądź coś jeszcze innego a na prawdę ktoś ma chad, który zostaje rozpoznany właściwie po wielu dopiero latach. jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza

chango, oczywiście istnieje ryzyko, że lekarz postawił błędną diagnozę, ale nie da się tego zweryfikować drogą wirtualną. Jeśli nie jesteś pewien swojego rozpoznania, możesz skonsultować się z innym lekarzem. Czy można mieć schizofrenię po tym, jak o niej się wyczyta w Internecie? Nie, nie można. Schizofrenia nie indukuje się pod wpływem przeczytanych tekstów na jej temat ;) Jeśli masz naprzemiennie podwyższony i obniżony nastrój, to oczywiście możliwy jest ChAD. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...