Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak można zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie?


Gość Alishia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam poważny problem. Jako dziecko byłam ofiarą przemocy seksualnej.
gdy dowiedziałam się, że urodzę córęczkę wspomnienia odżyły. Całe życie byłam traktowana jak popychadło przez najbliższą rodzinę. Byłam również ofiarą przemocy domowej. Obecnie posiadam własną rodzinę. Ale w większości przypadków tracę panowanie nad sobą. Jestem nie ufna wobec ludzi i agresywna. Chciałabym coś zmienić w swoim życiu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

to, ze jestes taka jaka mowisz, to jestes taka wlasnie przez to co przezylas. jednak jestes swiadoma tego. i to jest ogromny pozytyw. mysle ze wszystko dobrze Ci sie ulozy. a dziecko to najwiekszy skarb. pomysl o tym, ze dla niego warto bylo przezyc kazda traume. sprobuj dac dziecku lepsze zycie, niz mialas sama. zapisz to sobie, i pamietaj o tym, aby nigdy nie miec wad swoich rodzicow/rodziny itp.
ps: nie wiem w jakim stopniu byla u Ciebie patologia w domu, ale w pewnym stopniu u mnie tez byla tzn tata podchodzil do mnie w nocy i odkrywal koldre czasem mi dotykal tam. nienawisc za takie cos zawsze jest i nie zniknie, ale ciesze sie ze chyba nie stalo sie nic wiecej.

Odnośnik do komentarza

Współczuję ci - wiem jak to jest mieć źle w domu, choć mnie akurat nie wykorzystywano seksualnie, więc nie będę się porównywał do ciebie.

Przeszłość ma taki wpływ na ciebie, jaki jej nadasz. Jeśli uznasz że to nic, że to jakby nie dotyczyło ciebie to tak właśnie się stanie... Ale musisz bardzo w to musisz wierzyć.
Wiem, że to nie jest łatwe.

Piszesz że masz rodzinę, rozumiem że również partnera. Dobrze jeśli by wiedział co przeżyłaś (oczywiście jeśli nie jest nieczułym frajerem). Wtedy możliwe że też delikatniej by się z tobą obchodził. W łóżku może to ty spróbuj "przejmować kontrolę", być na górze, może nawet faceta przywiązać :P (abyś miała pełną "władzę")...

Do ludzi się przekonasz, jeśli będziesz się z nimi widywać (a jednocześnie nie będziesz się zrażać porażkami). Fajną furtką dla luźnych relacji jest uśmiech, niezbyt duży. Ludzie widząc osobę uśmiechniętą od razu ją lubią (generalnie), przez co nie będą ci dogryzać. Takie nastawienie zmniejsza też agresję.

To co ci napisałem to nie jest pełne rozwiązanie, ale od czegoś trzeba zacząć :)
Pozdrawiam - jesteś silna bo to przeżyłaś, pokaż swojej córce że też taka może być i wcale nie musi mieć tak źle jak ty. Jestem pewny że gdy zobaczysz te małe oczka to od razu będziesz z siebie dumna :)

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Xin ja zostałam gwałcona przez własnego brata w wiek 10-14 lat... Nie wiem czy takie coś da się od tak zapomnieć... A Rafikowi dziękuję za tak wyczerpującą poradę. A propo dominacji w łóżku mój mąż się uśmiał :P
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo - nie masz za co dziękować :) .

Zapomnieć tak zupełnie (jakby to się nigdy nie stało), na pewno się nie da, ale przecież niekoniecznie o to chodzi.
Chyba wystarczy gdy te wspomnienia przestaną cię nachodzić i wywoływać smutek.

Co do tej dominacji - wiem że brzmi to zabawnie i śmiesznie, ale części kobiet to pomaga, a na pewno nie zaszkodzi (w końcu to też pewna "odmiana" :P) . W przypadku koleżanki po gwałcie zadziałało.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...