Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Obsesyjne myślenie o jedzeniu


Gość g...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i pewien problem. Zawsze lubiłam jeść, lecz 1,5 roku temu rozpoczęłam odchudzanie- straciłam 9 kg (ważyłam 53kg), wówczas bez przerwy myślałam o jedzeniu (choć nie jadłam mało, ok. 1300-1600 kcal) i czułam panikę przed tym, że będę głodna. Niebawem przytyłam to, co schudłam, ale za to wyleczyłam zaburzenia odżywiania. Ostatnio zaczęłam ćwiczyć i jeść zdrowo (nie mniej), ale znowu czuję lęk przed głodem, cały dzień myślę o jedzeniu, co mnie wykańcza. Jak przestać myśleć o jedzeniu?

Odnośnik do komentarza

za to wyleczyłam zaburzenia odżywiania

Witam serdecznie!

Obawiam się, że nagminne myślenie o jedzeniu i towarzyszące temu lęki wcale nie świadczą o tym, że wyleczyłaś zaburzenia odżywiania. Lęk przed głodem, ćwiczenia, koncentracja na jedzeniu/zdrowym jedzeniu, zaabsorbowanie jedzeniem - to wszystko świadczy, że masz problemy na tym tle. Podejrzewam, że zaburzenia odżywiania się to tylko wierzchołek góry lodowej, a u podstaw Twoich problemów leżą inne, głębsze przyczyny. Czy kiedykolwiek korzystałaś ze wsparcia psychologa? Czy Twoja rodzina (mama, tata, rodzeństwo, babcia etc.) wie o Twoich problemach? Rozmawiałaś z kimś na ten temat? Myślę, że warto porozmawiać o tym z kimś, komu ufasz i kto mógłby Ci pomóc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...