Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Brak zadowolenia ze swojego wyglądu w wieku 13 lat


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę przestać myśleć o tym, że jestem gruba. Rodzina i przyjaciele mówią mi, że jestem ładna, szczupła itd, ale ja stojąc przed lustrem widzę po prostu "świnię". Ważę 53/54 kg przy wzroście 168 cm. Dla mnie to naprawdę ZA DUŻO. Nie mogę na siebie patrzeć. Moi rodzice powiedzieli, że jeżeli nie przestanę mówić, że jestem brzydka i gruba umówią mnie na wizytę u psychologa...

Odnośnik do komentarza
Gość rafik54321

Ciężko powiedzieć jak bardzo ładna jesteś, bo nawet nie mamy zdjęcia. Wzrost 168cm to u dziewczyny w tym wieku całkiem sporo. Waga 53 kg, to waga docelowa wielu kobiet, a ty ją masz już teraz w gratisie :) .

Pamiętaj że masz dopiero 13 lat, dopiero zaczynasz dojrzewać. Twoje ciało się gruntownie przebuduje.

Wygląd ma tylko takie znaczenie jakie mu nadasz - zobacz że nawet hiber bomby 130kg potrafią mieć powodzenie i czuć się piękne...

A z tobą (sądząc po tym co napisałaś) wcale nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza

A nie mówią w domu, że liczy się to co zewnątrz (gruba, chuda, wysoka, niska,blond, ciemna, ładna brzydka) ale jeszcze BARDZIEJ liczy się to co wewnatrz- czyli jaki masz charakter, czy waleczny ( chyba nie bardzo, jak dołują Cie wydumane kilogramy?), jesteś przyjazna ludziom ( tak widzisz swoje kilogramy to widzisz jeszcze jakiś ludzi i ich potrzeby?),interesuje Cię świat (nie tylko swój czubek nosa?).

Popracować bardzo zalecałabym nad sobą, ale niekoniecznie w kierunku tego zewnętrznego wyglądu. Może chodzisz do szkoły, gdzie są same puste lale martwiące się o swoją fizys i o swoje ciuchy. Zmień otoczenie, bo z takimi za daleko nie zajedziesz. "Z kim przestajesz, takim się stajesz". Idz jako wolontariuszka do schroniska dla zwierząt, zobaczysz małe i duże zabiedzone psiaki, kociaki, może będziesz chciała przejąć się ich losem, coś pomóc i zapomnisz o tym czy jesteś dość piękna- zobaczysz coś więcej niż czubek własnego nosa.Będziesz może się cieszyła, że jesteś zdrowa i masz szczęśliwy dom, bo zobaczysz, że nie wszystkim żyjącym istotom na tej ziemi jest to dane. A jak jeszcze pomyślisz, że i niektórym dzieciom się zdarza dom dziecka, czy inne przytulisko-to może bardziej realnie po tej ziemi będziesz stąpać.

Zalecam: zmień się!
I już wiesz, że nie chodzi mi o Twoją zmianę fizyczną, która tak bardzo Cię boli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...