Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

moj chłopak popadł w alkoholizm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo wielki problem, mianowicie mój chłopak, gdy wypije odbija mu kolba, kiedyś było tak po wódce, teraz tak nawet jest i po piwach. Wyzywa wszystkich, lata po nocach,przegrywa pieniądze na maszynach, wydaje ostatnie grosze na piwo. Mamy małego synka i nie chce, żeby miał takie dzieciństwo jak ja, ponieważ mój tata też pił (dopiero teraz podjął się leczenia) mój dziadek też miał ten problem, babcia też się z nim roztała. Miał ktoś taką sytuację albo ma aktualnie? Proszę o pomoc. Kocham Go i chce mu pomóc tylko nie wie jak, nie chce, żeby mój syn miał rozbitą rodzinę. Jak ma napady agresji demoluje wszystko co ma w zasięgu ręki, jak jest trzeźwy jest najkochańszy na świecie, jeszcze jednym jego problemem są koledzy, wiem, że na siłe mu nie wlewają do gardłla, ale w jakiś sposób chyba chce im zaimponować. Ma 23 lata a jego koledzy są starsi o min.10 lat. Jak się nie napije z nim i to sie nasmiewaja z niego, a tak łatwo się od nich nie uwolni bo wszyscy są z jednego osiedla i na dodatek pracują razem. Proszę o jak najszybszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyno, masz przekaz generacyjny, że chłopak może pić i bić. Pił dziadek, pił ojciec, teraz pije Twój partner. Do czego to doprowadzi? Zachowujesz się jak typowa kobieta współuzależniona, która chce ratować swojego partnera. Nie, to nie zarzut. Chcę tylko uświadomić Ci, w jaki sposób funkcjonujesz, jak nieświadomie nawet możesz wspierać swojego chłopaka w nałogu. Nie uratujesz go, jeśli on sam nie zechce skończyć z nałogiem i zerwać z rozpijającym go towarzystwem. Na razie wdaje mi się, że to Tobie bardziej zależy na tym, by przestał pić. Czy on sam jest zmotywowany do podjęcia leczenia? Zażądaj, by podjął terapię - ale pamiętaj, by nie składać gróźb bez pokrycia. Alkoholicy świetnie zdają sobie sprawę, że bliskie osoby mogą "szantażować", ale często są to groźby bez pokrycia - wówczas w ogóle się tym nie przejmują i dalej piją. Co mi można zrobić? Piję, bo chcę! Gdzie pójdzie z dzieckiem? Odsyłam na stronę PARPA - klikając w ten link, znajdziesz konkretne ośrodki lecznictwa, w których można znaleźć wsparcie i pomoc. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...