Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak zacząć myśleć


Gość nnj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Moim problemem z jakim ja się borykam i przeszkadza to również rodzinie i znajomym to brak logicznego myślenia. Mam po prostu tak, że ktoś do mnie mówi, ok, zapamiętam innym razem nie, zawsze trzeba "wiecznie do mnie mówić", coś tłumaczyć, nie potrafię robić kilku rzeczy na raz. Ktoś do mnie mówi ja mszę przerwać tą czynność bo tak to go nie słucham, znowu jak się skupię na słuchaczu to swoich rzeczy nie potrafię zrobić. mam też potocznie mówiąc: "opóźniony zapłon". Wszystko to mi przeszkadza w codziennym życiu, szczególnie osobom z którymi przebywam na co dzień, chciałabym ulżyć i sobie i innym. Czy da się to zmienić czy po prostu taka już jestem? Udzieli ktoś rady? Proszę o pomoc ;(

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Pracuj nad koncentracją, tu tkwi główna przyczyna. Widocznie żyjesz w jakimś swoim świecie, skupiasz się na nim i przez to nie potrafisz skupić się na tym co inni mówią. W necie pełno rad na poprawę koncentracji, wystarczy wybrać i do dzieła :). Jak już zaczniesz przeglądać net to uważaj tylko na to co może być tego przyczyną, jeszcze wmówią Ci chorobę a wtedy może być jeszcze gorzej. Nie radzę robić badań bo to tylko pogorszy sprawę. Wiadomo już, z tego co piszesz, że to Twoja taka natura ale wychodzę z założenia że dzięki odpowiedniej pracy da się wszystko zmienić. Powodzenia :).

Odnośnik do komentarza

Są osoby, które mogą robić efektywnie kilka rzeczy na raz. Są jednak i takie, które jeśli mają do zrobienia więcej niż jedną rzecz, gubią się, mylą, rozpraszają. Po prostu muszą pracować nad jedną sprawą, by potem móc przejść do drugiej. Prawdopodobnie należysz do tych drugich osób. Wiele też zależy od reaktywności emocjonalnej. Według J. Strelau'a i jego regulacyjnej teorii temperamentu poziom reaktywności warunkuje styl działania jednostki, czyli typowy sposób wykonywania czynności. Oczywiście możesz pracować nad koncentracją uwagi, dlatego odsyłam Cię do tekstu: Problemy z koncentracją, gdzie znajdziesz cenne wskazówki. Niewykluczone jednak, że już tak masz, że potrzebujesz skupić się na jednej rzeczy, kiedy pracujesz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...