Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ból całego ciała na tle nerwowym


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. PROSZĘ O POMOC najlepiej lekarzy z okolic Wawy bądź osoby mające podobne problemy. Piszę bo jestem zdesperowany. Moja choroba zaczęła się w 2007 roku. Najpierw pojawił się rwący/kłujący ból lewej ręki. Kilka dni, zgłosiłem się do lekarza. Potem doszły dziwne skurcze nóg, taki jakby przymus naprężania mięśni nóg połączony z bólem. Okresowo ból głowy z lewej strony – ala migrenowy. W zyciu zdarzyły mi się kilka razy ostre migreny. Znowu trafiłem do lekarza. Stopniowo dolegliwości narastały, zwykłe chodzenie strasznie mnie męczyło. Nogi jakby paliły. Bóle nasilały się, aż przeszły w formę wkręcających, wiercących. Pojawiło się też kłucie pod lewą łopatką-trwa do dziś. Pojawia się i znika. Choroba tak trwa i trwa, odwiedziłem wielu lekarzy – neurolog, laryngolog(wytłumaczę dlaczego laryng. dalej w tekscie) , reumatolog, już nie wspomne o lekarzach pierwszego kontakyu. Oto badania które zrobiłem: 05.06.2007 echokardiografia – WSZYSTKO W NORMIE 07.12.2007 Morfologia (leukocyty, erytrocyty, hemoglob, hematokryt, MCV, MCH, MCHC, RDW, plytki, MPV, neutro., limfo.,monoc., eozynoc.,bazocyty, % neutroc.limfoc.monoc. eozyn.bazoc., odczyn biernackiego, badanie ogolne moczu, RF czynnik reumat., CRP, elektrolity(sod, potas,chlorki), wapń w surowicy, magnez, ALAT, AspAT – WSZYSTKO W NORMIE 2008 – MRI Głowy (bez kontrastu) – wykryto tzw mucocele – wizyta u laryngologa, nic groźnego, antybiotyki, niestety nie byłem na kontroli, przyznaję się zaniedbałem, ale te mucocele nie są związane z takimi bólami – słowa laryngolga, MRI nie wykazało innych zmian 18.12.2007 RTG klatki – serce w granicach normy, brak zmian w plucach 10.01.2008 Borelioza IgM oraz IgG WYNIK NEGATYWNY 10.01.2008 Morfologia (leukocyty, erytrocyty, hemoglob, hematokryt, MCV, MCH, MCHC, RDW, plytki, MPV, neutro., limfo.,monoc., eozynoc.,bazocyty, % neutroc.limfoc.monoc. eozyn.bazoc., odczyn biernackiego, badanie ogolne moczu, odczyn waaler-rose, CRP, elektrolity(sod, potas,chlorki), wapń w surowicy, magnez, ALAT, AspAT, CK, TSH -WSZYSTKO W NORMIE, 05.06.2008 EKG – W NORMIE 05.01.2009 P ciała Helicobacter pyroli, ALT, AST – W NORMIE 06.01.2009 badanie EMG – PARAMETRY PRAWIDŁOWE 05.03.2009 RTG kręgosłupa lędźwiowo – krzyżowego, piersowego – zmian brak, wszystko ok. 13.09.2009 morfologia, rozmaz automatyczny, sód, potas, AST, ALT, wit B12, kwas foliowy – W NORMIE 01.08.2010 EKG – WSZYSTKO OK. 23.04.2009 – pobyt w szpitalu MSWiA, badania: HCT, RBC, HGB, WBC, MCV, PLT, odsetkowy wzor krwinek białych, OB., CRP, RF, APTT, czas protr., INR, TSH, CPK, bialko calkowite, albuminy (lekko podwyższone norma 3,4-4,8, wynik 5), alat, aspat, cukier na czczo, bilirubina, kreat., mocznik (lekko podwyższony).

Odnośnik do komentarza

Musisz jakoś odwrócić swoją uwage od tego bólu. zająć się czymś, co sprawa Ci przyjemnośc i angażuje Cię. Myślę, że powinieneś tez spróbowac medytacji, wyciszenia, uspokojenia. Poczytaj o technikach relaksacyjnych. Na pewno można to jakoś przezwyciężyć, opanowac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wyniki są dobre i lekarz nie dopatrzył się żadnych zmian, które mogłyby powodować bóle, warto zastanowić się czy nie są to nerwobóle a więc bóle wynikające z podłoża nerwowego, stresowego. Jesli istnieje takie podejrzenie warto skonsultowac się z neurologiem i z psychologiem. Jeśli psycholog zdiagnozuje konkretną chorobę i rozpocznie leczenie, jest duza szansa, że dzięki specjalistycznej terapii wszystkie objawy znikną. Nawjażniejsze, aby nie poddawać się w szukaniu źródła. Naprawdę warto zgłosić się do psychologa i w razie potrzeby - rozpocząć terapię. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość może pomoże

Sprawdź boreliozę (testem ltt (w polsce tylko senevo to robi) inne Western Blot czy elisa często są fałszywie ujemne) plus zrób cały panel koinfekcji w Warszawie masz 2 lekarzy od tych problemów poczytaj forum boreliozy

Odnośnik do komentarza

Witam,ja tez mam podobne objawy,tj podwyzszone tetno,zawroty i bole glowy,bol nog,dretwienie,mrowki.,,wrazenie jakby byly caly czas zdretwiale,bylam juz tez wszedzie,poczawszy od ogolnego po gastrologa,neurologa,reumatologa,teraz do psychiatry mam isc,podobnowszystko na tle nerwowym,nerwica serca i zoladka,pozdrawiam i zycze wytrwalosci z walce z ta straszna nieuleczalna choroba

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...