Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Duszności w nerwowych sytuacjach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 20 lat. 2 lata temu dowiedziałam się, że mam astmę oskrzelową. Na początku brałam lekarstwa, potem zapominałam, a teraz w ogóle nie przyjmuję lekarstw. Dodam, że palę papierosy. Na codzień przy paleniu i wysiłku fizycznym pojawia się kaszel.
Wszystkie duszności pojawiają się zazwyczaj po alkoholu. Na początku po prostu oddech był częstszy i cięższy. Jednak z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Drętwieją mi ręce i nogi, problemy z oddechem są coraz gorsze, mam dreszcze i bardzo dziwnie się czuję.
Jednak ostatnio przestraszyłam się i to bardzo.
Byliśmy z chłopakiem na imprezie. Zarówno ja jak i on mieliśmy dosyć dużo wypite. Zaczęliśmy się kłócić, a ja nagle nie mogłam wziąć oddechu. Miałam wrażenie, że ktoś trzyma rękę na mojej szyi i mnie dusi. Skończyło się na tym, że położyłam się na ziemi, bo brakowało mi powietrza. Chłopak wezwał karetkę informując, że mam astmę. Lekarz osłuchał mnie i stwierdził, że nie mam astmy i pewnie udawałam, żeby wkurzyć chłopaka.
Nie wiem już co robić, zaczynam się bać tych napadów.
Co mi może być i jak się leczyć?

Odnośnik do komentarza

A dlaczego pytasz jak się leczyć, jak właściwie beztrosko nie szanujesz zdrowia,

Piszesz, że już jakiś lekarz rozpoznał u Ciebie astmę a Ty palisz papierosy. Po co pytać o leki jak wiadomo,że w tym przypadku palenie to zabójstwo.
Alkohol ludziom, którzy mają delikatne zdrowie też nie sluży. Powoduje podniesienie ciśnienia.

Niby chcesz się leczyć a w najprostszych sprawach nie szanujesz swego cennego zdrówka.Do lekarzy też trzeba chodzić, lekarz z pogotowia może postawił słuszną diagnozę, może nie, to tylko inny lekarz potwierdzi lub zaprzeczy.

Odnośnik do komentarza
Gość estim12

To sie nazywa atak paniki.
Pewnie dlatego imprezujesz zeby sie rozluznic ale widac nie w tym jest problem.
Jest widocznie cos co cie dreczy i zaczelo cie przerastac a twoj organizm sie buntuje. Sama mialam kiedys ataki paniki, pamietam ze bylam w sytuacji w ktorej czulam sie strasznie bezsilna. Nauczylam sie odzyskiwac kontrole nad wlasnym zyciem a ataki paniki zniknely jak reka odjal.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...