Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nie mogę patrzeć na zakochanych


Gość Gryph

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co się ze mną dzieje, od pewnego czasu widok zakochanych na ulicy, a zwłaszcza ludzi żyjących w związkach małżeńskich, budzi we mnie agresję i nienawiść. Gdy zobaczyłam zdjęcia ślubne mojego znajomego, wpadłam we wściekłość. Nie mogę patrzeć na jego obrączkę. Widzę wtedy w głowie wszystkie jego awantury z żoną, ten brak wolności, niezależności, jego dramatyczny wybór-między miłością do rodziców a "miłością" (czyt. popędem seksualnym) do żony. Nie wierzę w miłość między małżonkami. Chociaż z drugiej strony, chciałabym doświadczyć pierwszej miłości, a nigdy nie byłam z chłopakiem nawet na spacerze. Co może być przyczyną mojej awersji?

Odnośnik do komentarza

Zazdrość, zwykła zazdrość spotęgowana tym, że masz jakieś wypaczone pojęcia na temat związków.
Możesz nie wierzyć w miłość, ale ona jednak istnieje i większość ludzi odczuwa popęd seksualny właśnie do osoby, którą kochają.
Zazdrość może być spotęgowana także tym, że sama tego nie doświadczyłaś.
Niby chciałabyś, ale się boisz, a twoje poglądy na ten temat czynią z ciebie osobę, która prawdopodobnie odstrasza potencjalnych partnerów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...