Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z nauką u 17-latka


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze byłem świetnym uczniem i zdobywałem pozytywne oceny. Gimnazjum ukończyłem z laurami. Problemy zaczęły się już w szkole średniej. Z niewiadomych powodów nie mogę się teraz uczyć; wszystko mnie rozprasza, denerwuje, nie mogę się skupić. Dostaję coraz gorsze oceny. Również przez swoje uzależnienie od telefonu i komputera uczę się zazwyczaj na ostatnią chwilę. Nie daję sobie z wszystkim rady. Rodzice są bardzo gruboskórni, nie potrafią dobrze pomóc.Co zrobić?Jak przerwać to błędne koło?

Odnośnik do komentarza

wyobraz sobie, ze jest rok 2019, ze dostales sie juz na studia. Wyobraz sobie, co jest wazne? To ze sie uczyles w liceum, prawda? Bo od tego zalezy Twoja przyszlosc. Skoro zawsze dostawales wyroznienia, dyplomy, to dobrze. Jednak w liceum, postaw na przedmioty ktore wiazesz na pewno z przyszloscia. Poza nauka, jak matma, znajdz czas na ta pasje. Tez bylam dobra "we wszystkim" i mialam srednia powyzej 5. Jednak fakt, w liceum to sie zmienilo. Dlatego, poniewaz w dobrym liceum, poziom nauki jest wysoki, wrecz jak na studiach, jesli chodzi o matematyke rozszerzona i fizyke rozszerzona. Sa one trudne. Nie mysl o tym, ze Ci sie nie udaje, bo to normalne, patrzac na poziom nauki w liceum. Jedna rzecz, mimo ze sie costam nie udaje, to nie poddawaj sie, bo odwaga czasem potrafii zastapic wiedze. Nie boj sie, wierz w siebie, pamietaj ze jestes tam zeby sie uczyc, a nie zeby wszystko odrazu umiec. A jesli chodzi o uzaleznienie od telefonu/komputera, to rada jest jedna: zadaj sobie szczerze pytanie, na czym Ci zalezy.Czy CHCESZ sie wyksztalcic? Jak bardzo?? I nie oszukuj siebie. Byc moze, Twoje bledne kolo, to wina programu nauczania. Licealisci sa przeciazeni materialem, zwlaszcza matematyka rozszerzona. Moze tak, jesli nie masz sil na konkretna nauke, wypisz sie z lekcji religii i w czasie tych lekcji ucz sie praktycznych rzeczy, poki masz sily. Bo ja uwazam zdecydowanie, ze niepotrzebnie sie obwiniasz. Chlopie, zmeczony jestes po dniu w szkole i oczekujesz od siebie zbyt wiele. Poprostu Ty uczysz sie dobrze. Problem lezy jedynie w organizacji. W liceum jest naprawde ciezko, na 8.00 do szkoly, W-F i inne pierdolniczki, ktore mecza , a nie ucza jak np religia , historia, ktorych jest godzinowo za duzo. Pomysl nad organizacja. Poswiec na to z godzinke dwie, by zadecydowac, jak organizowac swoje zasoby sil i czasu.
A i mam taka motywacje:
Itak itak tego wszystkiego bedziesz musial sie nauczyc itak, wiec lepiej teraz, prawda? Szczegolnie dopilnuj aby dobrze uczyc sie przedmiotow zwiazanych z Twoim przyszlym zawodem, studiami, matura rozszerzona.
I nie stresuj sie kolegami, czy moda, czy tym aby byc na topie, bo ci wszyscy co chodzili w najlepszych ciuszkach, albo z najlepszymi ajfonami, i byli tacy 'spoko' to zazwyczaj konczyli zalosnie. Naprawde uwierz ze nauka jest wazniejsza niz to by byc mega 'spoko' w szkole ,nie martw sie tym ze masz malo kolegow, bo oni znikna z Twojego zycia, gdy tylko opuscisz liceum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...