Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Depresja


Rekomendowane odpowiedzi

Od roku choruję na depresje. Nie mam ochoty żyć i chce się zabić. Czuje się kłodą dla ludzi i mam wrażenie, że ich zawodzę. Mam problemy ze wstaniem z łóżka czy zadbać o higienę. Dwa dni temu było tak beznadziejnie, rozmyślałem o tym czy się zabić czy walczyć i spróbować wrócić do normalnego życia. Podjąłem decyzję walki by z tego wyjść. Nie chce żyć w smutku i bólu. Chce żyć w szczęściu i zapomnieć o tym czarnym okresie. Chodzę do psychologa i biorę antydepresanty. Proszę o jakąś pomoc co mogę jeszcze zrobić by szybciej wydostać się z tego bagna. :)!

Odnośnik do komentarza

Właśnie z tego powodu mam depresję. Juz dwie dziewczyny mnie zostawiły. Nie mam na to siły ponieważ każdy dzień dostarcza ten sam ból i smutek którego już jest za dużo. Nie mam siły na życie i wstanie z łóżka jest dla mnie problemem a dodatkowo z powodów zdrowotnych mam bardzo dużo zaległości. Nie mam siły na to życie i chce je skończyć. Sytuacja w domu jest beznadziejna. Rodzice codziennie się kłócą o blahostki typu "ziemniaki z gara czy z patelni" brat mnje gnębi psychicznie i czuje się nie kochany. Nie mam siły by żyć tym życiem i robie wszystko by to zmienić ale nic nie pomaga. Biorę dużo antydepresantów czy innych leków i robie wszystko by poprawić swój humor ale nic nie pomaga i wracam do punktu wyjścia czyli łóżka. Nie mam siły na nic.

Odnośnik do komentarza
Gość katarzyna wołejko

Bardzo ważne jest, żeby połączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią. Ogólnie, to przed jej podjęciem polecam wykonać testy psychologiczne, które zaleci terapeuta. One pomagają zdiagnozować, w czym leży problem i skupić się na pracy nad nim podczas terapii. Ja akurat miałam taki przypadek, że nie za bardzo właściwie wiedziałam, co jest nie tak, co nie daje mi wewnętrznie spokoju. Znajoma podpowiedziała mi, że warto by było, bym takie testy wykonała (można je znaleźć na przykład tutaj: http://twojafundacja.pl/Testy%20psychologiczne%20w%20wersji%20komputerowej.pdf). Dają one wgląd w sytuację i pogląd na to, nad jakimi sferami należy popracować. Także polecam ;).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...