Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zawroty głowy, zaburzenia równowagi


Gość alwaysright

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alwaysright

Hej. Mam bardzo częste zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Jak chodze to dosłownie sie bujam na wszystkie strony. Sa raczej stałe choć o różnym nasileniu, raz są lżejsze a czasami boję się ze się przewróce. Czasami mijaja i mam kilka dni spokoju ale wracaja. I tak od roku. Teraz juz od 2 miesiecy dzien w dzien chodze jak pijana. Strasznie utrudnia to codzienne funkcjonowanie. Neurolog nic nie stwierdził a bylam u dwoch, laryngolog tez chociaz tylko pozagladal w uszy, przeprowadzil probe romberga i badanie sluchu, Bujanie nasila sie podczas jazdy winda, samochodem itp. Wtedy ledwo trzymam sie na nogach. Jesli chodzi o zawroty to pojawiaja sie glownie w pozycji siedzacej, lezacej. Jak chodze to tylko jest to kolysnie, bez zawrotow. Dodam ze ostatnio bardzo bola mnie oczy, wzrok sie pogorszyl choc niecaly rok temu wyrabialam nowe okulary w ktorych na poczatku widzialam swietnie a teraz coraz gorzej. Oczywiscie morfologia, tsh w normie.
Mial ktos podobne objawy? Mnie juz to meczy. Jak nigdy nie chodzilam po lekarzach tak teraz zaczynam a najgorsze ze oni nie widza problemu a ja cierpie.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam podobne objawy też długo szukałam pomocy ale polecam zrobić na początek "próbe kaloryczną" czyli badanie błędnika wtedy już coś będzie wiadomo mi na to badanie dała skierowanie laryngolog wyszlo obustronnie osłabiona funkcja.. Mialam rowniez TK i MR głowy wykluczenie innych chorob.. Brałam przez ponad pół roku tabletki wyciszyło sie na jakis czas, ale wraca wtedy wiem żeby znów wrocić do tabletek..

Odnośnik do komentarza
Gość alwaysright

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie myślałam żeby isc jeszcze raz do laryngologa tym razem do innego i raczej prywatnie bo rodzinny pewnie nie da mi kolejnego skierowania. Moze inny zbada blednik konkretniej bo cos musi byc skoro caly czas sie tak czuje zle, a nawet z czasem coraz gorzej i objawy utrzymuja sie dluzej.

Czy moge wiedziec jakie tabletki masz przepisane?

Odnośnik do komentarza

Ja najpierw mialam Polvertic 24mg teraz Betanil forte ale wszystkie głowny składnik mają ten sam wiem że często też dają Betaserc ja jeszcze przez pewien czas dostawalam Vicebrol, ale to na ukrwienie miało coś pomóc :) ale wiem co to znaczy ja miałam tak że czasem dziwnie mi się idzie aż sie boje czasem samej iść ale najgorsze w tej chorobie to nerwy wiec spokojnie znalezc dobrego laryngologa bądź neurologa :)

Odnośnik do komentarza
Gość alwaysright

Betanil i vicebrol też miałam od neurologa ale po nich dalej miałam te objawy a Betaserc przepisal mi rodzinny ale bralam go chyba tylko ze 2 dni bo w sumie tak zrozumialam ze mam wziac a teraz tam mysle ze chyba mialam brac 2 razy dziennie po pol, a nie 2 dni po pol..
No nerwy przy tym są. Czasami tez boje sie wychodzic sama z domu. Raz mnie tak wzielo ze jak szlam po schodach to musialam sie barierek trzymac bo myslalam ze sie przewroce. A do pracy trzeba chodzic.

Odnośnik do komentarza

Ja juz od iluś ładnych lat z tym walcze więc na początku sama sobie byłam winna bo brałam tylko jak się mi kręciło bądź dziwnie czułam aż do czasu jak się pogorszyło i wtedy lekarka kazała brać co najmniej pół roku dwa razy dziennie 24mg i miałam w końcu dłuższy czas spokój :) nie jestem też lekarzem przecież ale wg mnie powinnaś mieć chociażby to badanie na błędnik przed badaniem jakiś czas nie bierz leków :) da się z tym żyć chociaż nie jest to fajne niektórzy nie rozumieją ja np mam problem z prowadzeniem auta na całkiem prostym odcinku drogi ciężko mi tam złapać równowagę więc wole nie jezdzic tylko jak musze ewentualnie po miescie gdzie jest dużo zakretow nie odczuwam, i jeszcze duża przestrzeń typu pusty parking przed marketem i mam iść środkiem musze mieć zawsze jakiś 'punkt oparcia' ;) jeśli chodzi o oczy miałam raz oczopląs również nosze okulary

Odnośnik do komentarza
Gość alwaysright

No wlasnie sie zdziwiłam troche ze nie mialam zadnego konkretnego badania na blednik, zadnego tk czy rezonansu bo skoro zawroty sa i trwaja naprawde juz dlugo to chyba cos jest. Neurolog na nfz zdziwila sie ze rodzinny napisal mi na skierowaniu pilne bo wg niej nic mi nie jest.
Ja akurat prawka nie mam ale tez wlasnie dlatego ze przez te zawroty itp po prostu sie boje.

Odnośnik do komentarza
Gość natalia123a

Może to być zaburzenie neurologiczne. W Klinice Psychomedic są specjaliści, którzy mogą pomóc. Można skutecznie pozbyć się problemu. Nie da się ukryć, że takie zawroty głowy mogą być bardzo niebezpieczne. Pod nr 22 253 88 88 można się do nich zarejestrować.

Odnośnik do komentarza

Miałam duże zawroty głowy i już też wymyślałam sobie choroby a okazało się, że to wszystko od kręgosłupa szyjnego. Szybko umówiłam się do Radiomedica  na rezonans i zaraz lekarz skierował mnie na rehabilitacje, po której wszystkie wcześniejsze objawy minęły. Jeśli szukacie szybko dobrego miejsca do wykonania rezonansu to umawiajcie się tutaj  https://radiomedica.pl/

 

Odnośnik do komentarza

Ja przeszedłem taki atak 5m-cy temu do dziś mam lekkie drganie obrazu podczas chodzenia i lekki pisk w uchu .Laryngolog twierdzi że błędnik sie nie regeneruje.Wyczytałem gdzie że jak nie ma utraty słuchu to często jest zapalenie nerwu przedsionka ,a nie błędnika .Mialem iść na badankenVNG ale odpuściłem ,nie chce żyć ze świadomością w ilu procentach mam uszkodzony błędnik .Co do betaserc to nie biorę od 3 miesięcy,podobno spowalniają kompensacje.Powedzcie czy błędnik sie nie regeneruje sam?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...