Skocz do zawartości
Forum

Czy marihuana uzależnia?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarkRivers

~margolcia_63
Wszystko uzależnia, nawet żółty ser bo zawiera kazomorfinę. Uzależnia cukier, sex, hazard

Ale to są chyba raczej dobre uzależnienia i nie musimy się wcale ich wyrzekać. Ja na przykład bardzo lubię ser i jem go bez opamiętania. Biały, żółty bądź kolorowy, każdy ser jest dla mnie odlotowy.

~margolcia_63
Marihuana uzależnia zwłaszcza jak jest wzbogacona w dopalacze, co jest na porządku dziennym.

Do wszystkiego trzeba mieć jakiś umiar, a pewnie masz rację Marysiu

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam na imię Marta i mam 16 lat, mam problem z marihuaną palę ją od jakiś 2 lat i ostatnio dzieje sie ze mna co raz gorzej . Podejrzewam, że jestem uzalezniona ..nawet nie wiem od czego zacząc. Pale dosyc czesto kiedy mam nie potrafie przestac palic wogule nie trzezwieje bo po prostu mysle ze musze zapalic i tak co dziennie kiedy nie mam pieniedzy na palenie to sprzedaje moje rzeczy lub pozyczam a pózniej nie mam a co oddac bo kupuje kolejne zaczełam opuszczac szkole i wracac pozno.

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Tak, nawet kardiologiczne, tylko, czy związek jest prosty, czy złożony to ja ci nie odpowiem. Jak w każdym uzależnieniu psyche i soma cierpi i jak bierzesz, i jak odstawiasz.
W przypadku marihuany jest dodatkowy problem bo bywa, że jest to siano uszlachetnione dopalaczem.
W Poznaniu (ale nie wiem , czy jest jeszcze nabór) jest program 10 letnich badań z czystym towarem, możesz spróbować i napiszesz nam, czy czysty towar powoduje uzależnienie fizyczne, bo to co kupuje się pokątnie to nie wiadomo co to jest.
A i koniecznie popatrz narkotyk krokodyl
Ale lepiej weź się za malowanie jajek.

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Marihuana uzależnia psychicznie. Zazwyczaj jest jeden główny objaw i praktycznie ten sam, co przy rzucaniu chociażby palenia tytoniu. Czyli powracająca, nieustająca potrzeba wręcz obsesyjne pragnienie sięgnięcia po ponowne zażycie środka toksycznej substancji. Oczywiście bardzo zaawansowani narkomani, jeśli korzystają z terapii uzależnień to, dostają zamiennik narkotyko-podobny, który pomaga załagodzić głód narkotykowy, a co za tym idzie to, rzekomo znacznie szybciej pozwala wyzwolić się ze szponów nałogu.

Odnośnik do komentarza
Gość blantoholik

Pale od 18 lat nie czuje się uzależniony , nie mam problemów w pracy, życiu rodzinnym udzielam się społecznie, więc wszystko zależy jak się do tego zabierzesz wszystko jest dla ludzi lepsze to iż alko i fajki i inne dopały . pozdrawiam wszystkich blant amatorów

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość blantoholik napisał:

Pale od 18 lat nie czuje się uzależniony , nie mam problemów w pracy, życiu rodzinnym udzielam się społecznie, więc wszystko zależy jak się do tego zabierzesz wszystko jest dla ludzi lepsze to iż alko i fajki i inne dopały . pozdrawiam wszystkich blant amatorów

To tak jak z każdą używką np. z alkoholem. Można pić okazyjnie na uroczystościach rodzinnych typu wesele, urodziny, rocznica... a można każdy weekend zapijać do upadłego lub/i codziennie po pracy. Można jedno piwo lub lampkę wina, a można wypić litra wódki. I kto ma większe ryzyko uzależnienia? Najbezpieczniej jest w ogóle nie ryzykować ?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...