Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość Kinigul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziś dostałam tabletki antykoncepcyjne i kiedy je powinnam zacząć brac? czytałam że w 1 dzien miesiączki... a miesiączka zaczęła mi się 3 dni temu czy w tym wypadku mogę wziąc pierwszą pigułkę? I kiedy tabletka zacznie działac? Czy to prawda że powinno się przez kilka dni odstawiać tabletki ?

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Kto Ci dał tabletki, skoro nie masz pojęcia jak je zażywać? Lekarz powinien Ci to wytłumaczyć w momencie przepisania tabletek... Pierwszą tabletkę należy wziąć pierwszego dnia okresu. Teraz czekaj na kolejny okres. Bierzesz 21 tabletek a potem robisz 7 dni przerwy. W czasie przerwy powinien wystąpić okres.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Od 12 dni biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Jest to moje pierwsze opakowanie w życiu. Pierwszą tabletkę wzięłam 1 dnia cyklu. Już 5 dnia ich stosowania doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia, w dodatku partner skończył w środku 2 razy pod rząd. To samo miało miejsce dnia następnego. Nie pominęłam żadnej tabletki, brałam je o tej samej porze każdego dnia. Lekarz zapewnił, że działają one już od pierwszego dnia ich stosowania, podobnie napisane jest na ulotce. Jednak znalazłam wiele informacji, że należy poczekać przynajmniej 1 opakowanie żeby tabletki zaczęły współgrać z organizmem kobiety. Moje pytanie dotyczy prawdopodobieństwa ciąży. Czy powinnam się martwić o ewentualne zajście w ciążę? Czy jest to niemożliwe? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, okropnie się denerwuję :(

Odnośnik do komentarza

jeżeli wzięłąś tabletkę pierwszego dnia miesiączki a kązdą następną o tej samej porze, każdego dnia, nie miałaś wymiotów, biegunki, nie przyjmujesz antybiotyków lub innych leków obniżających działanie tabletek antykoncepcyjnych, to jesteś zabezpieczona już od pierwszej tabletki i możesz śmiało szaleć ;) nie masz powodów do obaw.

Odnośnik do komentarza

~mikey93
Witam.
Od 12 dni biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Jest to moje pierwsze opakowanie w życiu. Pierwszą tabletkę wzięłam 1 dnia cyklu. Już 5 dnia ich stosowania doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia, w dodatku partner skończył w środku 2 razy pod rząd. To samo miało miejsce dnia następnego. Nie pominęłam żadnej tabletki, brałam je o tej samej porze każdego dnia. Lekarz zapewnił, że działają one już od pierwszego dnia ich stosowania, podobnie napisane jest na ulotce. Jednak znalazłam wiele informacji, że należy poczekać przynajmniej 1 opakowanie żeby tabletki zaczęły współgrać z organizmem kobiety. Moje pytanie dotyczy prawdopodobieństwa ciąży. Czy powinnam się martwić o ewentualne zajście w ciążę? Czy jest to niemożliwe? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, okropnie się denerwuję :(

Witam!
W opisane sytuacji nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. Jeśli tabletki są stosowane zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dla pacjenta oraz nie wystąpiły żadne czynniki mogące osłabić działanie antykoncepcji to występuje pełna ochrona przed ciążą.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie co do tabletek antykoncepcyjnych Vibin. Okres dostałam w czwartek popołudniu, dzisiaj, tj. niedziela chcę rozpocząć przyjmowanie tabletek o 22:00 (nie miałam wcześniej wykupionych tabletek, dlatego dopiero dzisiaj mogę rozpocząć przyjmowanie). Czy faktycznie po 7 dniach od rozpoczęcia przyjmowania będę chroniona? Czy może powinnam poczekać do następnego okresu (co nie za bardzo bym chciała robić)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...