Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zły Sen


Rekomendowane odpowiedzi

Od dziecka boję się spać w nocy. Śpię z psem i zawsze muszę mieć lampkę led w kontakcie bo źle się czuję gdy jest kompletnie ciemno. Wysypiam się, ale czasem mam tak, że budzę się w nocy zmęczona i zasapana. Śni mi się wtedy zwykle że albo przed czymś uciekam i coś mnie goni albo chce krzyczeć ale nie mogę. Wtedy kręcę się na łóżku i rano jestem jeszcze bardziej zmęczona niż wieczorem. Są też dni, kiedy od razu normalnie zasypiam nie mam głupich snów i budzę się wypoczęta. Nie wiem od czego to zależy. Byłam z tym nawet u psychologa, ale nie powiem żeby czymś mnie specjalnie ujął. Jego terapia polegała na tym że zamknął mnie w ciemnym pomieszczeniu co nie robi na mnie wrażenia bo ja nie boję się ciemności. Dodam że to jeden z lepszych w moim mieście. Może wy macie podobne przeżycia ?

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Najlepsze sny to są takie, kiedy mamy w nich pełną świadomość.
Kiedyś śniło mi się, że byłem na dachu wielkiego wieżowca razem z jakimś dziwnym człowiekiem, którego zupełnie nigdy na oczy nie widziałem. Nagle zrobiło się cholernie wietrznie i on do mnie mów skacz:)

No, a ja do niego, że nie, nie skoczę bo się boję:-)

a on mi na to- czego ty się głupku boisz jak to tylko sen jest :-)

Odnośnik do komentarza

Masz jakies zaburzenia snu, a do tego najlepszy jest nie tyle co psycholog, ale psycholog, który jest tez psychoterapeuta w nurcie psychodynamicznym. Terapia jest dlugoterminowa, ale dzieki temu efekt będzie o wiele lepszy. Poszukaj takiego. Sprawdz go wczesniej na stronie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego czy ma ich certyfikat. Jezeli nie ma, to nawet nie ma co tracić czasu.

Po ciężkiej nocy organizm jest wykończony, wiec to normalne, ze czasami udaje Ci się odpocząć podczas snu. Organizm jest juz tak przemęczony, że chce tylko odpocząć. Jednak tego rodzaju zaburzenia mogą miec swoje źródło we wczesnym dzieciństwie. Nie przepracowany lek, który gnieździ się w podświadomości.

Żeby w pełni poznać psychoterapeutę to trzeba jednak być u niego minimum 3 sesje.
Pierwsza sesja zawsze wprawia w wątpliwość, ale trzeba dać mu szanse. Nie jest wróżka mimo iż pewnie by chcial nią być i miec na wszystko od razu rozwiazanie, ale niestety jest tylko człowiekiem, który pomoc może tylko z odpowiednimi informacjami od Ciebie :)
Nie poddawaj sie, na pewno znajdziesz dobrego psychoterapeutę :) Próbuj do skutku żeby przez te zaburzenia snu zniknęły :) abyś mogla normalnie funkcjonować :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Skoro tak się dzieje od dziecka to widocznie coś wtedy musiało się stać że tak zaczęłaś reagować. Od wyjaśnienia tego trzeba by było zacząć bo wiadomo że jak zna się przyczynę to i lekarstwo łatwo dobrać.
Co do psychologa to raczej nie jest specjalista przez duże S a przynajmniej nie w tym zakresie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...