Skocz do zawartości
Forum

Czy myśli samobójcze u 15-latki to coś poważnego?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myśli samobójcze to coś poważnego? Mam 15 lat i zastanawiam się czy w moim wieku myśli samobójcze są normalne. Nie miałam bardzo poważnych przeżyć traumatycznych a moje dzieciństwo było udane. Jednak czasami myślę że lepiej byłoby wziąć tabletki i zasnąć. Myślę że nie jest to na tyle sile żebym popełniła samobójstwo. Często się zastanawiam co by ludzie myśleli gdybym umarła jaki byłby na to najlepszy, najmniej bolesny sposób. Czy jest to coś poważniejszego niż nastoletnie hormony?

Odnośnik do komentarza
Gość minimalistka23

Na pewno jest to jakiś sygnał, że masz problemy, może nie radzisz sobie z emocjami lub jakimiś trudnościami np w szkole. Ja w twoim wieku też miałam czasem takie myśli, na zasadzie co by było jakby umarła... ale one pojawiały się wtedy kiedy miałam jakiś poważny problem. Jeśli takie myśli będą się nasilać to spróbuj z kimś porozmawiać o nich to czasem pomaga. Nie bój się, że ktoś Cię wyśmieje, każdy ma prawo do gorszego okresu.

Odnośnik do komentarza

Niewątpliwie wiek nastoletni i dorastanie, a co się z tym wiąże burza hormonalna, sprzyjają myślom egzystencjalnym i rozważaniom typu: "co by było, gdyby mnie nie było...", "jaki jest sens mojego życia" etc. Jeśli jednak myśli samobójcze są zbyt intensywne i pojawiają się zbyt często, wtedy jest to sygnał bardzo niepokojący. Nie wiem, co dzieje się w Twoim życiu, czy masz jakieś poważne problemy, które mogłyby uzasadniać tego typu myśli. Jeśli chciałabyś z kimś porozmawiać na ten temat, możesz skorzystać z darmowego wsparcia, dzwoniąc pod anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Możesz również skorzystać z pomocy psychologa szkolnego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...