Skocz do zawartości
Forum

mały szantaż emocjonalny


Gość PaulinaAnglia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PaulinaAnglia

Witam wszystkich forumowiczów,

Chciałabym podzielić się z Wami moim małym problemem i poprosić o wszelkie rady lub Wasze podobne historie.
Jestem z moim chłopakiem już od roku i pięciu miesięcy, jest nam cudownie, naprawdę mam poczucie, ze trafił swój na swego. Mam jednak mały problem z którym wzmagam się od momentu kiedy się przeprowadziłam bliżej mojego wybranka i tym samym stałam się dużo bardziej od niego zależna. Mój mężczyzna jest najmilszym i najbardziej pomocnym chłopcem jakiego poznacie. Niestety ma problem ze swoją samooceną i właściwie nie wierzy w swoje możliwości. Staram się robić wszystko żeby czuł się lepiej, ale tym samym tracę swoje życie towarzyskie. Wspomnę rownież, ze mój chłopak jest Anglikiem i dlatego tez ja mieszkam w Anglii. Do rzeczy: za każdym razem gdy chcę wyjść sama z przyjaciółką lub znajomymi, lub nawet pojechać do Polski, on praktykuje na mnie tak zwany szantaż emocjonalny. za każdym razem gdy chcę cos zrobić sama, bez niego, zawsze się kłócimy. To się dzieje od jakiegoś czasu i mam takie poczucie ze nie jestem w stanie nawet wspomnieć ze chciałabym odwiedzić koleżankę czy pojechać na święta do Polski, bo wiem ze będzie to powód do kłótni. Spędzamy ze sobą praktycznie cały czas, nie widziałam swojej rodziny czy przyjaciół przez ponad pół roku, a za każdym razem kiedy wspominam ze chciałabym gdzieś pójść, pojechać, on wpędza mnie w poczucie winy, ze nigdy nie włączam go do swoich planów.
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Wspomnę tez ze on uwielbia mnie kontrolować na każdym kroku. Nie ma jednak mowy o żadnych zakazach czy przemocy! Wszystko jest raczej na tle emocjonalnym a ja jestem bardzo nieasertywną osobą.

Odnośnik do komentarza

PaulinaAnglia, możliwe, że Twój chłopak ma zaniżone poczucie własnej wartości, dlatego próbuje Cię kontrolować i stosuje szantaż emocjonalny. Z drugiej jednak strony, może faktycznie ma żal, że nie uwzględniasz go w swoich planach. Może następnym razem, kiedy zechcesz jechać do Polski, zaproponuj mu podróż, aby wybrał się z Tobą? Zobaczysz, jak wówczas zareaguje. Zachęcam Was także do szczerej rozmowy, podczas której spróbujesz mu wyjaśnić, że mimo iż jesteś w związku, masz prawo do swojej prywatności, spotkań z przyjaciółkami itp. Owocnych rozmów i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...