Skocz do zawartości
Forum

Nieuzasadnione lęki, samookaleczanie i strach przed reakcją innych ludzi


Gość f...m

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy obawiam się, że ktoś na kim mi zależy mnie zostawi, że nie pasuję do towarzystwa i, że tak na prawde nikomu na mnie nie zależy. Niepokoją mnie przeczucia, że coś strasznego obok mnie stoi, a na nagłe dźwięki reaguję strachem. Nie dawno miałam nieprzyjemną sytuację, przez którą się pociełam. Widok mojej własnej krwi i uczucie bólu mnie rozweselają. Boję się powiedzieć komuś zaufanemu, bo mam przeczucia, że zniszczę sytuację w rodzinie. Boję się po prostu reakcji innych ludzi...

Odnośnik do komentarza

Drogą wirtualną nie jestem w stanie napisać diagnozy, ale podejrzewam, że Twoje objawy (lęki, brak wiary w siebie, nieufność etc.) wynikają z niskiego poczucia własnej wartości. Niepokojące jest również to, że się samookaleczasz i że autoagresja sprawia Ci swoistą przyjemność. Rozumiem, że możesz obawiać się rozmawiać z kimś bliskim i mówić o swoich problemach. Pomyśl jednak o wizycie u specjalisty - psychologa/psychoterapeuty. Możesz też skorzystać ze wsparcia, dzwoniąc pod anonimowy telefon zaufania nr 116 123. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...